Štítek: Phablet

Turing Monolith Chaconne: Šílený smartphone s 18GB RAM a 4K displejem

Společnost Turing Robotic Industries (TRI) představuje šílený smartphone nesoucí název Turing Monolith Chaconne, jehož specifikace jsou ještě podivnější než jeho název.

Meizu MX5 – Čínská napodobenina iPhonu s neuvěřitelným výkonem a luxusním 20,7 Mpx fotoaparátem

Každý phablet by měl splňovat dvě základní specifikace – kvalita a design. O kvalitě není sporu, když si koupíte telefon za necelou tisícovku, nebude to žádný zázrak se zaručenou dávkou výkonu. Na druhou stranu, když si za telefon připlatíte dostanete poměr cena/výkon a právě s tím i odpovídající kvalitu výrobku, kde jde ruku v ruce i elegantní a atraktivní design.

V Číně se za 64 sekund prodalo 30 000 phabletů OnePlus 2

Když v loňském roce začal čínský výrobce OnePlus nabízet své výrobky, byl o něj velký zájem, což není u nováčků úplně obvyklé. A podpora fanoušků trvá doteď. Lidé po novém modelu OnePlus s jednoduchým názvem Two doslova šílí.

Moderní phablet Cube i6 pod 3 000 Kč – na telefonování, práci i hry

Ještě než se pustíme do samotného rozboru Cube i6, vysvětlím, proč nese označení phablet. Phablet představuje kombinaci smartphonu a tabletu. Dá se z něj tedy volat jako z klasického telefonu i zároveň jej využívat jako pracovní nástroj. Hlavní výhodou phabletu je kombinace dvou zařízení v jednom. Obrovský boom zažívají tyto přístroje hlavně v Asii, která je phabletovým největším trhem na světě. K označení stejného druhu přístroje se také používá ještě slovíčko smartlet (převážně se s tím setkáte v Německu). Čili tolik pár slov na úvod k phabletům a teď plynule přejděme k Cube i6.

Čína cenami tabletů válcuje Evropu. Na co si dát pozor při nákupu elektroniky (mobily, tablety) z Číny?

Na koupi tabletu z Číny není nic špatného. Je to výhodné z hlediska ceny, ale není to tak snadné, jako kdybyste nakupovali v Česku. Kupujete tablet přes půl světa od neznámé společnosti na základě pár fotek. Je potřeba dát si pozor na pár věcí.

Máte příliš velký smarpthone? Zkuste si zvětšit palec

Velikost dnešních smartphonů stále roste. Těžko říct, kam až to může dojít, nicméně jak pozorujeme, těch pět palců je už obvykle naprosto dostačujících. Avšak stále existuje spousta mobilů, které jsou ještě daleko větší. Často jsou pak nazývány „phablety“ – něco mezi mobilem a tabletem.

Nahoru