Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Paměť

Společnost Western Digital koupí největšího výrobce paměťových technologií SanDisk za 19 miliard dolarů

Společnost Western Digital oficiálně informovala o tom, že kupuje společnost SanDisk za 19 miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba více než 453 miliard korun. Pro Western Digital byla koupě poměrně…

Jak dlouho trvá superpočítači simulovat 1 sekundu mozkové aktivity?

Jak dlouho trvá superpočítači simulovat 1 sekundu mozkové aktivity?

Během výzkumu chtěli vědci simulovat jednu sekundu skutečné mozkové činnosti. Použili k tomu čtvrtý nejrychlejší superpočítač na světě. Výsledky jsou jednoznačně překvapivé, nikdo z nás by si nedovedl tipovat, ale vidíme, že máme v oblasti výpočetního výkonu ještě co zlepšovat.
5D „Supermanův paměťový krystal“ představuje revoluci v uchování dat

5D „Supermanův paměťový krystal“ představuje revoluci v uchování dat

Za použití nanostrukturovaného skla vytvořili vědci z Univerzity v Southamptonu revoluční systém, jak uchovávat pětidimenzionální data pomocí laseru – jejich krystal pojme až 360 TB dat, vydrží teplotu 1000° C a informace na něm zaznamenané vydrží prakticky věčně.

Internet ovlivňuje naši paměť i způsob našeho myšlení

Jedna nedávná studie dokazuje, že lidé již stále méně namáhají vlastní hlavu. Dříve si museli vše zapamatovat, jelikož informace nebyly tak snadno k nalezení. Dnes si naopak zapamatují ne samotnou informaci, ale zdroj, na které si informaci mohli načíst. Snáze zapomínají. Protože ví, že si kdykoliv mohou danou informaci znovu vyhledat během několika sekund.
Nahoru