Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Oracle

Oracle kupuje český startup Apiary za miliardy korun

Ještě před třemi lety Jakub Nešetřil, zakladatel startupu Apiary, nechtěl svou společnost prodat, neboť věřil v její růst s pomocí úspěšných technologických investorů, jako jsou Credo Ventures a Baseline Ventures. Nicméně na podzim loňského roku dostal mladý podnikatel nabídku, která se neodmítá.

V jakých autech jezdí majitelé TOP technologických firem? Budete se divit.

Být majitelem slušně vydělávající firmy má rozhodně nespočet výhod. Mezi ty hlavní patří kupa peněz, které hlavně muži na nejvyšších postech utrácejí za drahá sportovní auta.

Tisková zpráva: V databázích Oracle budou podle specialisty Tomáše Solaře změny, které se promítnou do ceny

Pracujete s databázemi? Máte edice Standard Edition či Standard One od společnosti Oracle? Tak vás čeká možná nemilé překvapení. K prvnímu prosinci letošního roku přestane společnost Oracle nabízet nejlevnější edici Standard Edition One (SEO) a zároveň dojde k nahrazení Standard Edition (SE) edicí Standard Edition 2 (SE2), která má pozměněné licencování.

Monitorovací služba TSMON řeší nefunkční databáze

Pamatujete na dopravní podnik a jeho nefunkční registr vozidel? Kdo by si nepamatoval ty nekonečné fronty a stížnosti… Za to všechno mohla nefunkční databáze. A o problém s databází jde i tehdy, když není možné odbavovat, prodávat jízdenky, vydávat výplaty, na e-shopu se záhadně ztratí zboží, máte problémy s účtováním nebo se musí dokonce zastavit celá výroba, protože roboti nemají kde brát data. Tomu všemu se dá dobře zabránit, když budete své databáze dobře monitorovat.

Zajímavý web #80: Kolik si vydělají známé firmy za jednu sekundu?

Taky vám tato otázka zní zajímavě? Nebo to snad radši ani nechcete vědět? Je fakt, že tak obrovské množství peněz, které se v úspěšných technologických firmách točí, je obtížné si představit. Proto je rozumné představovat si množství vydělané za jednu sekundu. I to je však lepší znázornit.

O slovenský startup se zajímá i Google

Pokud chcete perfektně zvládnout nějakou konferenci či přednášku, je tu jediná cesta, která je výborným předpokladem pro úspěch. Musíte zapojit publikum, aby se nenudilo a stalo se součástí vašeho programu. A právě to můžete dokázat s úspěšným slovenským startupem sli.do. Něco na něm opravdu bude, zajímají se o něj i takové firmy jako Google nebo Oracle!

Včera se slavily doménové narozeniny

Dne 15. března roku 1985 byla zaregistrována první internetová doména Symbolics.com, která patřila stejnojmené společnosti sídlící ve státě Massachusetts. Které další domény se řadí mezi nejstarší domény na světě?

Společnost Oracle představila velkokapacitní databázi s objemem až 26 TB

Zařízení Exadata X3 bylo představeno na OpenWorld. Používá velkokapacitní paměťovou hierarchii, když je schopné automaticky přesunovat aktivní data do pamětí flash a RAM při zachování méně aktivních dat na nízkonákladových discích.

Nokia umožní přístup ke svým mapám společnosti Oracle

Výrobce telefonů Nokia Oyj má dnes oznámit, že poskytne přístup ke kartografickým službám společnosti Oracle Corp. Zpráva má být sdělena oficiálně v San Francisku na takzvané OracleWorld konferenci. Zpráva byla potvrzena tiskovým mluvčím Nokie.

Oracle podala odvolání v procesu porušování autorských práv

Společnost Oracle se již 5 let soudí se společností SAP v otázce porušování patentů a duševního vlastnictví. Přitom v srpnu tohoto roku se SAP dohodla na zaplacení kompenzace ve výši 306.000.000 dolarů.

Společnost HP získala klíčové právní rozhodnutí v dlouhotrvajícím sporu se společností Oracle

Společnost Oracle tlačila na ukončení podpory pro Itanium čip, na kterém jsou založeny produkty HP serverů. Sdělila zákazníkům, že přestala podporovat chipset v roce 2011 a prohlašovala, že Intel dal jasně najevo, že se nyní primárně zaměřuje na budoucnost a není třeba pokračovat v budoucí podpoře platformy. Nicméně Intel a HP, kteří mají mnoho produktů běžících na čipech Itanium, nesouhlasili a tvrdili, že Oracle má zákonnou povinnost zajistit svoje výrobky podporou.

Právě probíhající soud Google versus Oracle přinesl zajímavý názor CEO Larry Page na systém Android

Společnost Oracle podala žalobu proti společnosti Google v srpnu 2010 a obvinila internetovou společnost v porušení patentů a nelegálnímu využívání technologie Java na mobilní platformě Android. Oracle získal autorská práva v programu Java, když koupil developerskou společnost Sun Microsystems v roce 2009. Jednání začalo v pondělí u soudu v San Franciscu.
Nahoru