Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Online hry

Hráči počítačových her dosahují lepších výsledků ve škole

Tuhle zprávu raději neukazujte svým dětem. Klidně jim nadále nalhávejte, jak jsou hry špatné, ale skutečnost je přesně opačná. Aspoň to ukázala jedna studie.

Advergaming

Advergaming je oblíbená marketingová technika spočívající ve vytvoření počítačové hry propagující danou značku a jejím umístění na internet. Jedná se tak o reklamní sdělení u kterého se bavíte a zároveň…

Technologie pomáhají: Viděli ozbrojené vloupání přes webkameru

Hráčská komunita často drží při sobě a pomáhá si. A to, že si hráči často volají přes webkameru, aby mohli pořádně sdílet herní zážitky, se tentokrát opravdu vyplatilo. Měli totiž možnost být přes webkameru svědky ozbrojeného vloupání. Jen díky tomu se lupiče povedlo tak brzy dopadnout.

Online hry: zábava nebo ztráta času?

Tak jako vše, i online hry mají své kladné a stinné stránky. Hry na počítači jsou fenoménem dnešní doby, a pokud u nich hráči netráví celé dny, mohou být i přínosem. Jedná se sice o poměrně časově náročného a také chytlavého koníčka, který je často spojován s násilím a agresí, ale hry online mohou i obohacovat, pokud hráč zvolí výukové nebo logické hry.

Legendární Space Invaders: bitva prohlížečů

Legendární Space Invaders: bitva prohlížečů

Space Invaders. Kdo tuhle hru nezná, jako by nežil. Kultovní hra se tentokrát dočkala nové variace. Byla přetvořena s ikonkami prohlížečů. Zahrajete si? A jaký myslíte, že bude váš čas?
Aleš „Freeze“ Kněžínek – český profi hráč LoL světové úrovně

Aleš „Freeze“ Kněžínek – český profi hráč LoL světové úrovně

Aleš Kněžínek. Toto jméno zná málokterý hráč. Když se ale řekne „Freeze“, tak mnohým hráčům již dojde, o koho se jedná. Freeze patří mezi přední hráče onlinové počítačové hry League of Legends (zkráceně LoL). Vzhledem k tomu, že je mu teprve 18 let tak lze říci, že patří mezi největší talenty našeho československého rybníčku. A proč je hráčem světové úrovně? Hraje za tým Ninjas in Pyjamas, který hraje v LCS (League Championship Series), což je nejvyšší liga a sen mnoha fanoušků.
Teenager, zatčený za hloupý vtip, je venku na půlmilionovou kauci od anonymního dobrodince

Teenager, zatčený za hloupý vtip, je venku na půlmilionovou kauci od anonymního dobrodince

Anonymní Samaritán zaslal rodině teenagera Justina Cartera, který byl zatčen za nevhodný vtípek při hraní online hry, půl milionu amerických dolarů. Chlapec díky tomuto velkorysému daru mohl být propuštěn na kauci.
Na české hře Coraabia se podílelo 300 výtvarníků z celého světa

Na české hře Coraabia se podílelo 300 výtvarníků z celého světa

Včera se hra Coraabia oficiálně představila světu za účasti osobností herní a umělecké scény. Na unikátním českém projektu se podíleli výtvarníci z 58 zemí 6 kontinentů, nechyběla mezi nimi ani velká jména, spojovaná s filmy Avatar či Godzilla, studii Ubisoft a Blizzard či legendárními hrami Magic: The Gathering či Halo 4.
Paladog

Paladog

Paladog je poměrně rozmanitá strategická hra, žánrově podobná například Age of War. Narozdíl od celé frakce je zde pozornost zaměřena pouze na jednoho hrdinu, který je pod vaším velením. Vyrábějte jednotky, pomáhejte si magickými schopnostmi, postupně vylepšujte a odrazte útok infiltrátorů, kteří chtějí ukončit život na Zemi.
Elements and Magic

Elements and Magic

V povedené flashové strategii Elements and Magic se přenesete do jedinečného fantasy světa, ve kterém se odehrává nelítostný a nekončící souboj mezi dobrem a zlem. Postavte se do role dobra a za pomoci dobré defensivní strategie odrážejte útoky duchů, nemrtvých, orků a dalších stoupenců zla. Přinášíme vám Tower Defense zase v trochu jiném kabátku.

Digitální hry na Xbox a Playstation získají další ochranou nálepku

Dosud musely všechny hry být rozřazeny do několika kategorií dle toho, zda jsou vhodné pro děti, dospívající či je mohou hrát všichni hráči bez ohledu na věk. Tato informace musela být také uvedena přímo na obalu hry. Nyní však musí být všechny digitální hry (hry stažené přes nějaké internetové rozhraní) pro Xbox Live, Playstation, Wii, Nintendo a Windows 8 obsahovat také další doplňující informace. Víte, které?
Dopřejte svému prohlížeči trochu bezplatného hraní

Dopřejte svému prohlížeči trochu bezplatného hraní

Dnešní večer se může Váš browser proměnit v bezplatné divadlo dobrodružství, bitev a strategie. Noc je dlouhá a procesory dobře chlazené. Taktovací frekvence nepokojně bije a prsty potřebují trochu posilovat. Nalaďte svůj mozek na vysokorychlostní internet a pusťte se do hraní. Ať zítra nemusíte vstávat.
Počítačové hry jako forma umění? Máme tipy na hry, které možná neznáte!

Počítačové hry jako forma umění? Máme tipy na hry, které možná neznáte!

Co je to vlastně počítačová hra? Odpověď na tuto otázku by byla dnes určitě jiná než před dvaceti lety. Počítačové hry se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí. Dříve se nám o možnostech, které jsou ve vývoji her možné dnes, ani nesnilo. Stejně tak neustále stoupají rozpočty určené na vývoj her, které dnes mohou být i ve výši několika desítek milionů.
Nejlepší online hry pro všechny! Kterou si zahrajete vy?

Nejlepší online hry pro všechny! Kterou si zahrajete vy?

Přiznejme si to, snad každý, kdo je ve styku s počítačem, má i zkušenost s počítačovými hrami. Dnes se nezaměříme na klasické hry, ale podíváme se na multiplayerovou scénu, tedy hry na internetu. V čem se tyto hry liší od normálních? Především nehrajete sami, ale s více hráči, ať už jste spolu, nebo proti sobě.
Od radarových teček k hraní online, aneb stručná historie videoher

Od radarových teček k hraní online, aneb stručná historie videoher

Od odvážných pokusů s barevnými pixely až po efektní a téměř realistickou grafiku. Řeč je samozřejmě o vývoji videoher. Toto odvětví se začalo pořádně rozvíjet až v 70. a 80. letech minulého století a od té doby udělalo obrovský pokrok. Pojďme se tedy na chvilku podívat do pravěku nejen počítačových her a jejich vývoj až po současnost.
Hry pro všechny! Konečně server, kde se dá hrát i stahovat…

Hry pro všechny! Konečně server, kde se dá hrát i stahovat…

Internet nám v dnešní době nabízí veliké množství možností, jak se alespoň na chvíli zabavit nebo zahnat nudu. Velice oblíbenou formou zábavy jsou v poslední době například online hry zdarma. Webovým portálem, kde můžete narazit na velikou, neustále rozšiřovanou databázi těchto her, je například raketka.cz.
Nahoru