Nizozemský student udělal velmi odvážnou věc. Prodal všechny své osobní údaje v aukci. Možná si neuvědomuje budoucí vliv svého rozhodnutí. Každopádně ale udělal zajímavou věc. Kolik byste si za své osobní údaje inkasovali vy?
Edward Snowden získal dočasný azyl v Rusku a mohl tak opustit tranzitní prostor moskevského letiště Šeremeťjevo, kde přebýval od 23. června. Okolnosti jeho odchodu a dalšího pobytu jsou z bezpečnostních důvodů drženy v tajnosti.
V posledních dnech prosákly další nepěkné podrobnosti o praktikách americké Národní bezpečnostní agentury NSA. Vyšlo najevo, že NSA vlastní XKeyscore, nástroj, který dokáže sledovat prakticky vše, co na Internetu děláte.
Microsoft odpověděl na četné obavy, že by jeho Kinect mohl být využit americkou Národní bezpečnostní agenturou (NSA) ke sledování lidí v jejich obývacích pokojích prohlášením, že by se vůči těmto pokusům NSA v rámci jejího projektu PRISM „agresivně vymezil“.
Aplikace pro sociální odhalování (social discovery apps) vycházejí z jednoduché premisy: odhalit vám lidi a události kolem vás v reálném čase, na základě společných zájmů nebo lokace. Není to ale už přílišný zásah do našeho soukromí?
Společnost Google dala americkému Kongresu jasně na vědomí, že co se týče podmínek ochrany soukromí uživatelů, nehodlá na nich nic měnit. Google toto prohlášení vydal jako součást dopisu, zaslaném kongresmanovi Joe Bartonovi jako odpověď na osm otázek ohledně soukromí, které vznesla skupina kongresmanů.
Inženýři Facebooku opravili bug, který zveřejnil e-mailové adresy a telefonní čísla šesti milionů uživatelů dalším uživatelům, přiznala se společnost v pátečním oficiálním prohlášení.
USA používají drony ke sledování v některých zvláštních případech vymáhání práva, řekl ve středu ředitel FBI Robert Mueller. Přispěl tak k debatě o míře sledování amerických občanů s požehnáním prezidenta USA Baracka Obamy.
Za vznikem petice, která reaguje na aféru kolem projektu PRISM a odposlouchávání hovorů americkou NSA, stojí Mozilla a řada dalších společností. Petice sbírá digitální podpisy občanů a posléze bude odeslána jejich zvoleným zástupcům. Stop Watching Us již nasbírala více než 100 000 podpisů.
Každý, kdo používá Skype, se upsal společnosti, která mlže kdykoliv zcela bez zábran nahlédnout do jeho soukromých konverzací. S tímto odhalením přišli analytici z Heise Security. Krátce po odeslání URL přes konverzaci ve Skypu se na uvedených URL objevila nezvyklá, nečekaná aktivita. Pocházela z Redmondu – místa, kde má Microsoft své hlavní sídlo.
V poslední době se roztrhl pytel s budoucími novinkami, které by pro své fungování měly využívat technologii sledování očních pohybů. Ačkoliv se dozajista jedná o skvělý nápad, objevují se již první úvahy na téma, do jaké míry sledování směru našeho pohledu narušuje naše soukromí.