Štítek: Odvaha

Podívejte se na Instagramu na svět nemocnýma očima

Víte, jaké to je dívat se na svět očima postiženýma myopií, glaukomem, kataraktou, hemianopsií nebo diplopií? Pokud nějakou z těchto poruch sami netrpíte, pravděpodobně to nevíte. Ovšem s novým projektem, který byl spuštěn k příležitosti Světového dne zraku, máte šanci to zjistit.

Přijďte nabrat inspiraci na největší konferenci pro personalisty v ČR

Ať už děláte v jakémkoliv oboru, vždycky je fajn sejít se s lidmi, kteří dělají to samé. Vyměníte zkušenosti, poradíte si a třeba si koneckonců budete i dobře rozumět, když se věnujete tomu samému. Jenže kde k takovým lidem přicházet?

A přece se jí to povedlo!

Facebook má spoustu negativ. Ale pokud chcete oslovit masy lidí, rozhodně se vám může hodit. Třeba když potřebujete požádat o pomoc. Chce to sice odvahu, hodit nějakou prosbu veřejně na Facebook, ale v životě občas přijdou situace, kdy se vůbec není za co stydět, pokud to sami nezvládáte.

Foto-Marek Sykora, Skinguard

Nešťastný příběh internetového podnikatele s otevřeným koncem. Uspěje?

Všude slýcháme a čteme příběhy lidí, kterým se podařilo pohádkově zbohatnout. Nikde se však moc nepíše o těch stovkách, kterým se to nepovedlo. O těch, kteří skončili na dlažbě. I o tom je příběh Marka Sýkory. Podnikatele, který již okusil samotné dno. Ale nevzdává to. Jako jeden z mála se však při neúspěchu neodstěhoval na druhý konec Afriky. Ale snaží se své závazky plnit. Naivní? Hloupé? Kdo z nás by udělal totéž. Proto jsem se rozhodl s Markovým příběhem podělit s vámi čtenáři. Jako názorný příklad toho, kam nás může zavést jeden chybný krok… A taky za odvahu, že se nebál jít s kůží na trh. Opět stejná otázka. Kdo z vás by na to měl koule?

Věděl, že zemře, chtěl tady po sobě něco zanechat

Věděl, že zemře, chtěl tady po sobě něco zanechat

Dospívající Zach Sobiech věděl, že z důvodu vážného onemocnění brzy zemře. Na konci roku 2012 mu lékaři dávali 3 měsíce. Tyhle poslední měsíce života si chtěl Zach co nejvíce užít. A také po sobě chtěl něco zanechat. Jeho videa na Youtube jsou teď oblíbená nejen díky jeho osudu, který vzbuzuje soucit.
Nahoru