Štítek: Odposlouchávání

Přidejte se k petici, nenechte Facebook poslouchat vaše konverzace

Facebook nedávno představil novou funkci. Rozhodl se nás špehovat ještě více. Ano, ještě pořád to jde více. Jenže už je to opravdu trochu moc, a tak se lidé bouří. Začali proti této nové funkci podepisovat petici.

Britové špehují ještě více než USA

Britové špehují ještě více než USA

S jedním odhalením ohledně špehování se svezlo několik dalších. Jako kdyby se s nimi roztrhl pytel. Zatím se vše točilo především okolo USA, ale nejnovější dokumenty Edwarda Snowdena ukazují, že i britská špionážní agentura shromažďuje a ukládá velké množství globálních emailových zpráv, Facebookových příspěvků, internetové historie a volání. Ještě horší je, že Britové tohle všechno sdílí s NSA.
Za aféru kolem NSA může Skype!

Za aféru kolem NSA může Skype!

Aféra kolem NSA stále pokračuje, tentokrát se přesunula do Redmondu k Microsoftu a jeho Skypu. Podle zprávy, kterou zveřejnily The New York Times s odvoláním na lidi, kteří si z pochopitelných důvodů nepřáli být jmenováni, Skype vyvinul vlastní monitorovací systém uživatelů. Microsoft v tom však údajně prsty nemá, vývoj monitorování probíhal v roce 2011 – ještě když Skype Microsoftu nepatřil.
Edward Snowden: „Hrdina“ amerického boje za soukromí

Edward Snowden: „Hrdina“ amerického boje za soukromí

Kdo je Edward Snowden? Jeho jméno v posledních dnech plní titulky internetových zpravodajských portálů. Tento 29letý mladík se zasloužil o prosáknutí jednoho z největších skandálů letošního roku.
Nahoru