Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Nové technologie

Hana Šandová: Učím nejenom studenty, ale také sama sebe, často se učíme společně

Dokonce i učení ve škole může být zábava, ze které si studenti odnesou důležité znalosti. Jednu z cest ukazuje Hanka Šandová, která učí informatiku na Gymnáziu Jana Keplera v Praze. V hodinách se…

Tomáš Haimann: Je důležité, aby při přípravě textů vedle experta stál nějaký trouba, jako jsem já

ABC, Forbes, Český rozhlas, Koktejl, to je jen krátký výčet subjektů, se kterými Tomáš Haimann spolupracoval, nebo ještě stále spolupracuje. Zaměřuje se zejména na popularizaci vědy a nové technologie. Pro…

LED maska reagující na zvuky bude brzy k mání

Už v dubnu 2018 by se mohly první masky dostat ke svým majitelům. Vývojáři ze skupiny Outline Montréal, kteří představili svou vizi na Kickstarteru, by chtěli dodat první masky před začátkem…

Levi a Google vytvořili “smart jacket”. Ovládejte svůj telefon pomocí bundy

Google a Levi se spojili aby vytvořili první “smart jacket”. Obyčejnou džízku obohatili dotykovými ovládacími prvky, vbudovanými přímo do látky a vy můžete svoje mobilní zařízení ovládat dotyky a gesty, které si můžete jednoduše a svobodně nastavit pomocí aplikace Jacquard.

Mark II: Nerozbitná mechanická tužka

Tužka, která slibuje, že vydrží věčně, si získala na crowdfundingovém webu Kickstarter neuvěřitelnou přízeň. Příznivci tohoto nápadu přispěli více než šestinásobek původně požadované částky, a to 13 350 dolarů, tedy 333 750 Kč.

OBRAZEM: CIFU – doručí jídlo rychleji než jakýkoliv jiný servis!

Cifu je dron, který možná utvoří budoucnost městského doručování jídel. Navrhl jej italský automobilolový designér Matteo Gentile s tím, že je schopen přelétnout překážející dopravní prostředky. Tento robotický doručovací dron je k dispozici ve dvou barvách, a to v černé a červené. Pro komunikaci se zákazníky má Cifu vestavěný displej ve tvaru proužku který signalizuje osobám, jež si objednaly jídlo, že jej mohou otevřít a vzít si svou objednávku. Lidé, kteří si myslí, že příliš dlouho čekají na své jídlo, by už konečně mohli být šťastní.

TheTouch: Unikátní prsten, díky kterému ucítíte tep drahé polovičky, ať už je kdekoliv!

Vztahy na dálku jsou vždy složité. Při komunikaci s vaší drahou polovičkou se mnohdy musíte spokojit s emaily, zprávami na Facebooku, nebo v nejlepším případě videohovory na Skypu. TheTouch ale nabízí více. Díky tomuto unikátnímu prstenu ucítíte tep milované osoby, ať už je jakkoliv daleko.

Augmentovaná realita

Technologický pokrok a čas není možné jen tak zastavit. Doba se zkrátka posouvá stále vpřed a obyčejná realita přestává stačit. V posledních letech se stále častěji o slovo hlásí augmentovaná realita,…

GOLE1: Nejmenší počítač na světě, který se vám vejde do kapsy!

Gole1 je nejmenší počítač na světě! Je mnohem výkonnější než mobilní telefony a můžete jej využít k vyhledávání informací na internetu, pouštění filmů, promítání prezentací, čtení a mnohem více. Tento počítač je tak malý, že se vám pohodlně vejde do kapsy!

OBRAZEM: Čočka umístěná v podzemí vytváří unikátní projekci krajiny

Anna Heinrich a Leon Palmer se rozhodli, že využijí svých odborných znalostí a vytvořili podzemní kabinu s vestavěnou čočkou s velikostí 260 mm, která promítá obraz okolní krajiny přímo na stěnu. Tento obraz v kabině může obdivovat až 5 osob.

OBRAZEM: Japonci vytvořili domácí zahrádku pro nadšence, kteří bydlí v bytě

Chtěli byste mít vlastní zahrádku, ale bydlíte v bytě? Pak je tato domácí zahrádka s názvem Foop určena právě pro vás. Můžete ji ovládat na dálku pomocí aplikace a pěstovat například salát, bazalku, petržel nebo rukolu doma, a ještě k tomu kontrolovaně. Foop vám umožní nastavit teplotu, vlhkost i hladinu vody. Budete tedy mít přesně podmínky, které pro svou úrodu budete potřebovat.

3 způsoby, jak o Vánocích políbit nebo obejmout partnera, který je na druhé straně zeměkoule

Obzvláště během svátků nám může být líto, že ti, které máme rádi, jsou od nás daleko. V dnešní době ale naštěstí různé technologie umožňují, být si i tak nablízku.

Vědci hlásí posun v oblasti 3D vývoje, pomocí upraveného open-source hardwaru bude možno tisknout i funkční žíly a srdce za pár korun

Tisk biologického materiálu nemusí být vůbec drahý. Vědci přišli na to, že pokud upraví běžný open-source hardware, tak budou moci tisknout i funkční žíly nebo srdce. Tento nový objev dává naději na levný 3D tisk částí lidského těla.

Kickstarter #41: Crafty Robot, robot který šetří životní prostředí

Dejte šanci vaši fantazii a fantazii vašich dětí a vytvořte si vlastního chytrého a papírového Crafty Robota. Pokud robota zapojíte do USB alespoň na 30 sekund, bude se sám pohybovat po místnosti.

Paradox produktivity: Více technologií, méně produktivní lidé

Paradox produktivity: Více technologií, méně produktivní lidé

S expanzí všech technologií za poslední roky se zdá, že se celý svět inovuje tempem vichřice. Nové technologie jsou zaváděny snad každý den. S nimi by se naše práce měla stát jednodušší a efektivnější. Ačkoli to jistě bývala pravda, brzy to tak být nemusí. Existuje něco jako paradox produktivity. Zatímco rostou inovace, produktivita lidí se snižuje. Jak je to možné?
NASA nabízí peníze startupům, které dokážou vyřešit problémy cestování do vesmíru

NASA nabízí peníze startupům, které dokážou vyřešit problémy cestování do vesmíru

NASA vydala prohlášení, v němž slibuje sponzorování startupům, které organizaci pomohou vyřešit problémy v oblasti technologií pro zdravotní péči a lékařské potřeby ve vesmíru i na Zemi. Program, pojmenovaný SMARTCAP ACCEL, poskytne finance společnostem, které se zaměřují na konkrétní pole zájmu a splní určitá kritéria.
Kontaktní čočky jsou jako Google Glass bez brýlí

Kontaktní čočky jsou jako Google Glass bez brýlí

Pro ty, kterým Google Glass připadají nediskrétní, přichází kontaktní čočky. Výzkumníci z několika institucí, včetně dvou výzkumných odnoží Samsungu, již sestavili čočky tohoto druhu. Používají nanomateriály, díky kterým jsou displeje v kontaktních čočkách více než praktické.
Muž odmítá přestat špehovat sousedku pomocí dronu

Muž odmítá přestat špehovat sousedku pomocí dronu

Vstup na cizí pozemek bez povolení je potenciálně trestný, ovšem za přelet přes tento pozemek vzduchem vás nikdo potrestat nemůže. Lze tedy sledování lidí za pomoci dálkově řízených létajících strojů brát jak legální? Asi těžko.
Nahoru