Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Norton

Symantec kupuje startup na ochranu identity za 2,3 miliardy dolarů

V letošním roce se na trhu s antivirovými programy odehrál velký obchod, kdy pražský Avast Software koupil původně české AVG za 1,3 miliardy dolarů. A nyní se objevila další akvizice, kdy americký Symantec stojící za antivirem Norton koupil bezpečnostní startup LifeLock za 2,3 miliardy dolarů.

Novopohanská čarodějnice tvrdí, že dokáže ničit počítačové viry pomocí magie

Většina lidí v Evropě má aspoň základní znalosti o počítačích, ale jakmile dojde na paniku při nakažení počítače virem, přijdou obvykle vniveč. V tomto bodě málokdo přemýšlí, proč a jak se vůbec do počítače dostal, jediným cílem je zbavit se ho.

5 generátorů bezpečných hesel

5 generátorů bezpečných hesel

Přece se nenecháte zařadit mezi lidi, kteří používají hesla jako „123456“. Nejlepší asi je, když si bezpečné heslo vymyslíte úplně sami, protože si ho budete mnohem lépe pamatovat. Existují různé pomůcky na to, jak se tohoto úkolu zhostit. Některé radí vymyslet si větu, použít první písmena slov, některá písmena vyměnit za speciální znaky a čísla apod. Pokud máte dostatek fantazie, jistě to také zvládnete. Ale je tu i jiná možnost, jak získat supersilné heslo. Pojďme se tedy podívat na pět online generátorů, které vám pomohou zůstat online v bezpečí.

Tisková zpráva: Norton vybízí uživatele k bezpečnějšímu chování na internetu

chránit se na internetu je potřeba každý den a je důležité nepodceňovat rizika, protože každou sekundu se stane obětí kyberzločinu 18 lidí. Speciálně s rozvojem chytrých telefonů a tabletů a sociálních sítí se rizika ještě zvyšují. Například na sociálních sítích 36 % lidí potvrdí přátelství neznámým lidem, což je velmi alarmující. V reálném životě rodiče nabádají děti, aby se vyhýbaly cizím lidem, ale podobné diskuze s dětmi musí vést i v případě on-line světa. Tým Norton společnosti Symantec proto připravil dva dokumenty s tipy a triky pro děti a mládež, jak se chránit na internetu.
Norton sepsal šest jednoduchých tipů pro zabezpečení přístrojů se systémem Windows 8

Tisková zpráva: Norton sepsal šest jednoduchých tipů pro zabezpečení přístrojů se systémem Windows 8

Lidé často v honbě za nejnovějšími technologickými hračkami zapomínají na bezpečnost. A přitom dvě třetiny dospělých s přístupem k internetu se někdy stalo obětí kyberzločinu. Počítačové útoky jsou stále rafinovanější a cílenější, takže podceňovat rizika se nevyplácí.

Tisková zpráva: Norton představil novou verzi Norton Mobile Security s ochranou i pro iOS

Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) představil nejnovější verzi mobilního bezpečnostního řešení Norton Mobile Security, která je lokalizovaná i do češtiny. Nový Norton Mobile Security poskytuje účinnou ochranu pro mobilní…

Facebook začal nabízet bezplatnou antivirovou ochranu

Dnešním dnem si mohou uživatelé této sociální sítě nahrát antivirové program společností jako jsou - Avast!, AVG, Avira, Kaspersky, Panda, Total Defens a Webroot. Zároveň je možné doplnit svoji mobilní a internetovou bezpečnost o existující ochranu od společností Microsoft, McAfee, Norton, TrendMicro a Sophos, které take nabízejí přílohy pro mobilní zařízení.
Nahoru