Štítek: Nikon

Zrcadlovku anebo kompakt?

Neexistuje univerzální odpověď na otázku, zda zvolit raději digitální zrcadlovku anebo kompaktní fotoaparát, neboť každý uživatel má jiné preference. Obě varianty mají své přednosti a úskalí. Kompaktní fotoaparát se vyznačuje menšími rozměry, nižší hmotností a nižší cenou. Stane se vaší pravou rukou na cestách. Nicméně omezené nastavení mnohým uživatelům nevyhovují, a potom na řadu přichází digitální zrcadlovky s rychlejším ostřením.

Nikon si při udělování cen nevšiml, že je fotografie upravená ve Photoshopu

V globálním měřítku je japonská společnost Nikon předním výrobcem klasických a digitálních fotoaparátů. Před několika dny potvrdila, že chybovat je lidské. Na facebookové stránce, která čítá na deset milionů fanoušků, zveřejnila fotografii zachycující letadlo prolétající nad hlavou fotografa stojícího pod žebříkem.

Fotoaparát pro jinak orientované

Znáte fotoaparáty Nikon? Jako každé jiné i řada S2800 je dostupná v různých barvách. Nikon S2800 tak můžete objevit černý, červený, stříbrný, fialový, černý, … nebo buzničkový. Ano, opravdu čtete dobře. Že nevíte, co si pod tímhle názvem představit za barvu? Tak to čtěte dále.

Nahoru