Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Nevidomí

Zrakově postižená žena začala podnikat. Pomáhá jí expertní dobrovolnice

Zrakově postižená Marie Zemanová se rozhodla po dosažení čtyřicátého roku života otevřít vlastní podnik. S profesní cestou paní Marii pomůže průvodkyně, respektive odborná dobrovolnice z dobrovolnického projektu Srdcerváči.

Blitab je tablet pro nevidomé

Pokud jste si vždy mysleli, že dotykové technologie jsou pro nevidomé lidi nepoužitelné, vyvedeme vás z omylu. Mladá Bulharka totiž vymyslela tablet, který využívá Braillovo písmo. Ani lidé s nemocnýma očima tedy nebudou ochuzeni o výdobytky moderní doby.

Jak si nevidomí prohlíží fotky na Facebooku?

Kdybyste se zeptali nějakého zaměstnance Facebooku, co jim přitahuje nejvíc uživatelů, s největší pravděpodobností by vám řekli, že fotky. Je těžké si představit Facebook bez fotek – a co teprve Instagram, který Mark Zuckerberg také vlastní. Pro miliony nevidomých po celém světě je to však realita.

Startup pomůže nevidomým s přesnějším rozeznáváním objektů

V posledních měsících je aglomerace Silicon Valley vnímána jako primitivní cesta k obrovským valuacím a penězům, které končí v kapsách investorů a zakladatelů startupů. Nicméně ne všechny startupy zrozené v tomto údolí by se měly házet do jednoho pytle. Některé jsou pro život lidí užitečné.

Odborníci z ČVUT vyvinuli unikátní řešení pro navigaci nevidomých

Odborníci z ČVUT v Praze vyvinuli speciální řešení pro nevidomé. Bílou speciální hůl, která je propojena s chytrým telefonem a navigačním střediskem. Tato navigace by měla mnoha nevidomým lidem usnadnit život.

Facebook vyvíjí nástroj, který pomůže nevidomým „prohlížet“ si obrázky

Miliony lidí po celém světě využívají Facebook jako komunikační nástroj. Nicméně, obsah na sociální síti má také grafickou podobu. Přestože existují nástroje pro nevidomé pro práci s textovou částí obsahu, nástroje pro „prohlížení“ obrázků chybí. Největší sociální síť chce tento nedostatek odstranit.

Be My Eyes – aplikace nahrazuje oči nevidomým

Chcete udělat dobrý skutek? Vezměte smartphone a nainstalujte aplikaci Be My Eyes. Jejím prostřednictvím totiž můžete pomoci někomu, kdo neměl tolik štěstí jako vy. Můžete nevidomým půjčit své oči!

Nahoru