Štítek: Nemocnice

Autopilot Tesla odvezl muže do nemocnice, zachránil mu život

Na začátku července se světem rychlostí blesku roznesla zpráva o tom, že autopilot vozu Tesla Model S způsobil smrtelnou dopravní nehodu. Teď to vypadá, že reputace bude napravena. Autopilot totiž nedávno jeden život zachránil!

Pacienti v dětské nemocnici si užívají zábavu s hrou Pokémon GO

V dětské nemocnici C.S. Mott Children’s Hospital ve Spojených státech amerických si personál pochvaluje mobilní hru Pokémon GO s rozšířenou realitou, která dostane z pokojů malé pacienty.

Jak to vypadá o Vánocích v nemocnici, když má personál smysl pro humor

Nemocnice rozhodně není místo, kde byste chtěli trávit svátky. I přesto že ve většině zařízení najdete minimálně jeden vánoční stromeček, rozhodně pořád není o co stát.

Jirkovi Královi se během 24 hodinového streamu podařilo vybrat přes 307 tisíc korun na přístroje pro brněnskou nemocnici

Snad každé dítě či dospívající alespoň jednou za život slyšelo od svých rodičů větu: “Neseď furt u toho počítače.” Ano, možná to kazí páteř. Možná později díky tomu budeme slepí, ale jen díky tomu se ze včerejška na dnešek povedlo něco neuvěřitelného, vybrat přes 300 000 korun na nemocniční přístroje pro dětskou chirurgii FN Brno.

Moderní nemocniční lůžka od společnosti Linet Group dobyla celý svět

Moderní nemocniční lůžka zachraňují životy pacientům a napomáhají k jejich rychlejší rekonvalescenci. Obchod s těmito zařízeními je ve světě velmi výhodným a výnosným byznysem. Hlavní roli hraje v této branži v Evropě Zbyněk Frolík a jeho Linet Group, jenž patří k největším tuzemským příjemcům peněz z evropských fondů.

15 umělců změnilo dětskou nemocnici v Londýně k nepoznání

Nemocnice opravdu nejsou zrovna hezkým místem ani pro dospělé. A pro děti o to více. Většinou je nemocnice děsivé místo, kde se ozývají nepříjemné zvuky a nevidíte zde nic veselého. Umělecká organizace Vital Arts se toto rozhodla změnit. V rámci této organizace spolupracuje 15 umělců, kteří se snaží z dětských nemocnic vytvořit příjemnější místo, a tím snad i urychlit uzdravení dětí, které musí nemocnici navštívit. Londýnská nemocnice se tak proměnila v barevné a mnohem veselejší místo. I když byli umělci limitovaní materiály, které mohli použít vzhledem k požadavku, aby plochy byly snadno omyvatelné, jejich práce dopadla skutečně na výbornou.

Uživatelé Redditu pomohli truchlícímu tatínkovi

V životě občas přijdou opravdu těžké chvíle. Většinou nám pomáhají zvládat je naši blízcí. Někdy ale potřebujeme pomoci s něčím, co naši blízcí nezvládají. Na koho byste se v takovém případě obrátili? Nešťastný tatínek to zkusil na Redditu. A dostalo se mu neuvěřitelné pomoci, ze které byl sám překvapený.

Strašidelná a depresivní nemocnice, ve které se kdysi léčil mladý Adolf Hitler

Stará nemocniční zařízení mají svá kouzla. Proto se stávají zřejmě terčem zájmu různých fotografů, jedním takovým příkladem je Ron Azevedo, který v loňském podzimu navštívil bývalou armádní nemocnici, ve které se dokonce léčil i hlavní iniciátor druhé světové války – Adolf Hitler.

Revoluce v 3D tisku. Implantáty z 3D tiskárny rovnou do těla

Trojrozměrný tisk by se mohl dát využít pro pacienty s komplikovanými zraněními. Nyní vědci testují, aby tiskárny mohly pracovat s materiály jako jsou kov nebo keramika k výrobě implantátů. Tento vynález usnadní práci a mohl by rychleji zachraňovat a pomáhat.

Nahoru