Štítek: mrakodrap

V Manhattanu se chystají postavit Clippy

Pamatujete si na Clippy, tu otravnou svorku z Microsoft Office? Její podobiznu se chystají postavit v New Yorku. Tedy… Architekti se pravděpodobně počítačovou postavičkou neinspirovali, ale na sociálních sítích se neprobíralo nic jiného.

Dubaj bude první město s mrakodrapem z 3D tiskárny

V oblasti stavebnictví se stále více projektů realizuje technologií 3D tisku, protože se jedná o levnější a rychlejší způsob výstavby. Stavební společnost Cazza Technologies oznámila, že plánuje vybudovat první mrakodrap právě pomocí 3D tiskárny. Vysoká budova bude stát kde jinde než v centru Dubaje ve Spojených arabských emirátech.

Inženýři představili 5 kilometrů vysoký mrakodrap pohlcující smog

Jedna výrobní společnost se dívá už 45 let do budoucnosti. Arconic, firma zabývající se materiální vědou, představil 4,8 kilometrů vysoký mrakodrap postavený z materiálů, jež jsou buď ve vývoji, nebo už byly uvedené na trhu. Tento mrakodrap má například plochy pohlcující smog či zatahovací balkony.

Video: 650 metrů nad zemí bez jištění, aneb výstup na Shanghai Tower

Bojíte se výšek? Tak to nebude nic pro vás. Už jen při pohledu na video se vám budou dělat vrásky na čele. Ale dvou ruským mladíkům Vadimovi Machorovovi a Vitalij Raskalovi určitě ne. Ještě u toho vypadají, jak kdyby se nechumelilo.

Nahoru