Štítek: moderni stavby

heatherwick-studio-vessel2-537x434

Vyhlídka ve tvaru včelí plástve nabídne unikátní pohled na New York!

Thomas Heatherwick z Heatherwick Studia představil světu závratný projekt s velice neobvyklým designem. Jedná se o rozložité schodiště ve tvaru včelích pláství a čítá 2 500 schodů. Tato neotřelá vyhlídka nabídne turistům velkolepý výhled na New York.

glass-bridge-zhangjiajie-national-forest-park-tianmen-mountain-hunan-china-2

OBRAZEM: Skleněné ochozy 1,5 km nad zemí, aneb obdivujte krásy Číny z výšky

Milujete adrenalin? Máte rádi výšky? Pak vás určitě potěší, že v Číně vznikl skleněný ochoz kolem hory Tianmen v Zhangjiajie National Forest Parku, který je téměř 1,5 km nad zemí. Vstoupit do takové výšky chce skutečně odvahu. Pokud se ale na tuto horu vydáte, odvděčí se vám překrásným výhledem do okolní krajiny, který vás doslova ohromí.

MVRDV-library-in-tianjin-china-new-binhai-cultural-centre-designboom-05

OBRAZEM: Nádherná čínská knihovna je doslova uměleckým dílem

Knihovna navržená holandskou firmou MVRDV v čínském městě Tianjin je nyní téměř dokončena. Čtvercová stavba moderní knihovny je součástí obchodního centra Binhai. Uvnitř knihovny je umístěno zakulacené zrcadlo, které odráží krásy okolního interiéru.

golf-house_161215_01

OBRAZEM: Architekt vytváří luxusní bydlení z nedokončeného betonu

Architekt Luciano Kruk vytváří úžasné luxusní bydlení z nedokončeného betonu. Tyto domy se nachází v Argentině a mohou se pochlubit i nádherným výhledem na golfové hřiště. Dům je patrový, část domu je zapuštěna v písečném podloží. Dům prosklený, postaven je zejména z betonu a dřeva. Líbil by se vám také?

Nahoru