Štítek: Model S

car-1209912_1280

Už letos bude Model S sám jezdit z New Yorku do Los Angeles, tvrdí Elon Musk

Automobilová společnost Tesla se dostává do popředí hned z několika různých důvodů. Zákazníci si vychvalují neskuteční zrychlení, perfektní bezpečnostní profil a šetrnost k životnímu prostředí. Do popředí zájmů se dostává i software autopilota, který Tesla neustále vyvíjí a zlepšuje.

tesla-model-s-nl-crash

Tesla Model S se srazila s kamionem ve vysoké rychlosti

Tesla Model S si před třemi lety na své konto připsala úspěch, kdy porušila stroj testující odolnost střešní konstrukce automobilů. Začátkem tohoto týdne si jeden z majitelů elektromobilu mohl otestovat vysokou odolnost střechy na vlastní kůži při nepříjemné události, neboť na německé dálnici narazil ve vysoké rychlosti do stojícího kamionu.

fatal-tesla-accident-netherlands

Další tragická nehoda elektromobilu Tesla, při které zemřel řidič

Ve středu 7. září 2016 v ranních hodinách se v Holandsku stala tragická autonehoda, při které řidič zemřel. Opět havaroval Model S od společnosti Tesla. A nyní se vyšetřuje, zda za neštěstí může sám řidič anebo autopilot.

Tesla-model-S-august-announcement-889x417

Tesla představuje nejrychlejší akcelerující auto na světě

Výrobce elektromobilů Tesla Motors včera 23. srpna 2016 odhalil novou výkonnou baterii pro svůj Model X a Model S. Inovativní baterie by mohla prodloužit dojezdovou trasu Modelu S na 315 mil (506 kilometrů). A tím by se Model S stal prvním elektromobilem, který by pokořil hranici 300 mil.

05

Tento muž může hrát Pokémon GO s Teslou

Tesla Model S je údajně ideální vozidlo, se kterým můžete hrát mobilní hru s rozšířenou realitou Pokémon GO. Pravděpodobně spoustu hráčů napadlo, jak vylepšit svůj automobil, aby mohli hrát Pokémon GO i na cestě do práce anebo na výlet.

autonehoda

Za autonehodu Modelu S může řidič, který zahynul

Joshua Brown zemřel dne 7. května 2016 při autonehodě na Floridně. Spekulovalo se o tom, že za autonehodou stálo selhání autopilota, který byl během autonehody aktivní. Nicméně NHTSA tuto spekulaci vyvracuje, protože za nehodu údajně mohl sám řidič, protože překročil maximální povolenou rychlost.

16530636500_63f5463344_k

Tesla má mistrovský plán! Končí s fosilními palivy

Společnost Tesla Motors publikovala aktualizaci svého mistrovského plánu, v jehož rámci chce vytvořit solární střechy s integrovanou baterií pro ukládání energie anebo rozšířit působnost do všech hlavních segmentů trhu. Také chce pracovat na autonomních technologiích, které jsou desetkrát bezpečnější než ruční řízení. A v neposlední řadě chce, aby majitelé vozidel Tesla vydělávali peníze tím, že budou půjčovat jejich vozidla.

electric-car-513627_1280

Autopilot Tesly způsobil první smrtelnou autonehodu

Tesla Model S s aktivním systémem autopilota se stala účastníkem smrtelné dopravní nehody, což je první případ autonehody, během které byl aktivní autopilot. Společnost Tesla zveřejnila informace o havárii na svém blogu a informovala americký úřad NHTSA o incidentu, který se nyní vyšetřuje.

electric-car-513627_1920

Majitelé elektromobilů Tesla ujeli už 160 milionů kilometrů na autopilota

Majitelé elektromobilů automobilky Tesla Motors ujeli přibližně 160 milionů kilometrů se zapnutou funkcí autopilota. V mnohých elektromobilech je tato funkce k dispozici pouze několik měsíců, přičemž poprvé byla představená v říjnu roku 2014. Získané údaje výrobce používá k vývoji a zdokonalování funkcí, na kterých pracuje.

103540967-section-initial.530x298

Tesla Model S dostane facelift

Automobilka ze Silicon Valley – Tesla Motors – se specializuje na návrh a výrobu stále oblíbenějších elektro automobilů. V úterý potvrdila, že Tesla Model S dostane facelift. Unikly dokonce snímky, jak by mohla redesignovaný elektromobil vypadat.

header

Novopečený konkurent Tesla Motors vypustil první spot na svůj revoluční elektromobil

Tesla Motors je bezesporu jedničkou na trhu v oblasti elektromobilů. Jejich Model S, Model X a další elektromobily změnily svět a nyní se objevil nadějný konkurent, který jim chce toto prvenství evidentně sebrat. Můžete ho znát pod názvem Faraday Future a právě nyní vydal svůj historicky první reklamní spot.

faraday_1

Tesla Motors má čerstvého konkurenta Faraday Future, mají se začít bát?

Tesla už byla na poli elektromobilů příliš dlouho sama. Nyní se objevuje nový konkurent, který má našlápnuto hodně vysoko. Má se Elon Musk bát?

Elon-Musk-and-Tesla-Model-S-Prototype

Dnes se sešel Tim Cook s Elonem Muskem, potvrdili akvizici za 75 miliard dolarů

Předvídané se stalo skutečností. Několik měsíců se internetové komunity praly o to, zda Apple opravdu koupí společnost Tesla Motors anebo nechá být. Dnes se však sešel Tim Cook (šéf Applu) s Elonem Muskem a dohodli se na 75 miliardové akvizici. Přichází nová éra elektromobilů?

Nahoru