Štítek: Moč

Konečně si nabijeme telefon vlastní močí

Vypadá to, že nabíječky budou brzy minulostí. Vědci z Velké Británie totiž dokázali, že baterku smartphonu můžeme udržet naživu tím, že se půjdeme jednou vyčůrat.

Ponožky poháněné močí pošlou nouzovou zprávu

Vědci ve Velké Británii vymysleli high-tech ponožky, které zvládnou odeslat zprávu. Musí v nich ovšem být dostatek moči. Nechutné? Prý ideální dárek pro někoho, kdo má všechno kromě sebeúcty.

Objev speciálního srdce: Roboti budou fungovat na lidskou moč

Objevům různých robotů se už v podstatě vůbec nedivíme a považujeme je za jakousi samozřejmost. Ostatně slovo robot poprvé užil již Karel Čapek v první polovině 20. století. V drtivé většině se dnes jedná o postavy poháněné elektřinou. Vědci z bristolské univerzity se ale tomuto dogmatu postavili čelem a vynalezli srdce pro takzvané ekoboty, kteří budou poháněni lidskou močí. Tito roboti by měli vyrábět elektřinu na provoz svého těla sběrem nejen moči, ale i různých jiných odpadních látek typu mrtvého hmyzu anebo šťávy z ovoce či zeleniny.

Telefon se nabíjí močí

Telefon se nabíjí močí

Vědci v Bristolu vyvinuli způsob, jak dobíjet mobilní telefony pomocí moči. Dr. Ioannis Ieropoulos z bristolské robotické laboratoře prohlašoval, že jako první na světě vymysleli plné využití energie z konečného odpadu člověka.
Nahoru