Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: MIT

Čeští studenti z ČVUT získali druhé místo na Amazon soutěži v UI, předčili prestižní americké univerzity

Skupina pěti studentů z ČVUT, pod vedením profesora Jana Šedivého, vyhrála se svým chatbotem Alquist druhé místo v soutěži Amazonu v Las Vegas. Studenti ukázali, že Česko patří mezi špičku…

Laura Deming chce zastavit stárnutí. Její fond pro výzkum má na kontě 22 miliónů dolarů

Každý z nás by jistě rád zůstal mladý. Lidé se od jakživa pokoušejí vynalézt lék na smrt a stáří. Možná se ale jednou dožijeme toho, že to nebude jen téma pohádek a mýtů o bozích krmících se ambrózií, ani nepůjde o koupele v krvi panen, které jsou dnes stejně těžko k sehnání. V dnešní době se pomalu stáváme svědky toho, že i skuteční vědci považují za možné příblížení se tomuto snu. Čeká nás, či naše děti, i díky Lauře Deming doba, kdy se vzepřeme těm nejjistějším zákonitostem?

Vědci vyvinuli nový materiál, který je nejsilnější a nejlehčí na planetě

Vědci z MIT vytvořili materiál, který je ve skutečnosti silnější než grafen, a to grafen je desetkrát pevnější než ocel. Tento materiál bude mít široké uplatnění, například v architektuře a stavebnictví.

Vědci z MIT vytvořili kůži, která vás omladí

Stárnutím kůže ztrácí pružnost a vlhkost, přičemž tento přirozený proces nastává u každého z nás. Nicméně tým vědců se před deseti lety rozhodl zjistit, zda by nebylo možné tento proces stárnutí změnit. Rozhodl se navrhnout povlak, který by kůži oživil a ozdravil. A nyní představuje „druhou kůži“, která navozuje mladistvý vzhled kůže.

Vědci sestavili zařízení, které umí číst zavřené knihy

Vědci z Massachusettského technologického institutu (MIT) ve spolupráci s výzkumníky z jiných vědeckých institucí vyvinuli novou technologii, která umí číst stránky uzavřené knihy. Archeologové pomocí tohoto zařízení mohou nahlédnout do starožitných knih, aniž by se jich dotkli.

Studentka z MIT vytvořila podvodního drona, který dokáže mapovat dno oceánu a vyhledávat vraky letadel

Sampriti Bhattacharyya je PhD studentka na Massachusettském technologickém institutu (MIT). Vynalezla a patentovala podvodního drona o velikosti fotbalového míče. Dron s názvem Evie (elipsoidní vozidlo pro inspekci a průzkum) dokáže mapovat dno oceánu a podvodní znečištění. Také dokáže detekovat trhliny či praskliny v nádržích jaderních reaktorů a hledat trosky letadel.

Elektronický obvaz urychlí léčení

V budoucnosti bude obvaz umět víc než jen krýt vaši ránu. Výzkumníci z Massachusetts Institute of Technology (MIT) vyvinuli tvárný hydrogel, do kterého je možné umístit senzory a který urychluje hojení.

Vidět skrz zeď? Na technologii se pracuje

Schopnost vidět skrz zeď je určitě jednou ze superschopností, po kterých mnoho z nás neúspěšně touží. Zatím to stále ještě není úplně možné, ale vědci z Massachusettského technologického institutu už jsou dost blízko.

Malinký robot se sám složí a rozpustí se, když dokončí úkol

Massachusettský technologický institut nedávno představil neobvyklého robota. Tedy spíš malého robůtka. Jejich dílo totiž váží jen 0,3 gramu a je dlouhé 1,7 cm. Samo se složí, splní úkol, a když už není potřeba, rozpustí se.

Čtyřnohý robot běhá rychlostí 22km/h, dosahuje efektivnosti zvířete

Čtyřnohý robot běhá rychlostí 22km/h, dosahuje efektivnosti zvířete

Výzkumný tým z MIT (Massachusetteského institutu technologií) vyvinul čtyřnohého robota, který dokáže běžet rychlostí 22 km/h a podle vědců dosahuje energetické efektivnosti běhajících zvířat.
Budeme ovládat tablety myšlenkami?

Budeme ovládat tablety myšlenkami?

Bude možné v dohledné době ovládat tablety pouhou silou mysli? Samsung v tuto dobu testuje zařízení, které by mělo umožnit ovládat tablet myšlenkou – stačí pomyslet na konkrétní úkon a tablet ho učiní. Korejská firma společně s experty z americké univerzity MIT předvedla demonstraci na tabletu Samsung Galaxy Note 10.1.

Cisco kupuje společnost Meraki poskytující cloudovské služby

Prodej Meraki se má uskutečnit do konce pololetí 2013, protože obchod podléhá schválení regulačních úřadů. Meraki je financována finančními zdroji od Sequoia Capital a Google Inc. Nabízí Wi-Fi technologie, zabezpečení a mobilní zázemí pro oblačné služby se zaměřením na středně velké podniky.
Nahoru