Skupina pěti studentů z ČVUT, pod vedením profesora Jana Šedivého, vyhrála se svým chatbotem Alquist druhé místo v soutěži Amazonu v Las Vegas. Studenti ukázali, že Česko patří mezi špičku…

Skupina pěti studentů z ČVUT, pod vedením profesora Jana Šedivého, vyhrála se svým chatbotem Alquist druhé místo v soutěži Amazonu v Las Vegas. Studenti ukázali, že Česko patří mezi špičku…
Každý z nás by jistě rád zůstal mladý. Lidé se od jakživa pokoušejí vynalézt lék na smrt a stáří. Možná se ale jednou dožijeme toho, že to nebude jen téma pohádek a mýtů o bozích krmících se ambrózií, ani nepůjde o koupele v krvi panen, které jsou dnes stejně těžko k sehnání. V dnešní době se pomalu stáváme svědky toho, že i skuteční vědci považují za možné příblížení se tomuto snu. Čeká nás, či naše děti, i díky Lauře Deming doba, kdy se vzepřeme těm nejjistějším zákonitostem?
Jazykové znalosti získávají v dnešním globálním světě na důležitosti. Aplikací, které vám pomohou se nějaký nový jazyk naučit, je mnoho. Nejznámější je nejspíš DuoLingo.
Vědci z MIT vytvořili materiál, který je ve skutečnosti silnější než grafen, a to grafen je desetkrát pevnější než ocel. Tento materiál bude mít široké uplatnění, například v architektuře a stavebnictví.
Občas nějaký skeptik pronese, že inteligentní stroje nemohou přinést nic dobrého. Teď to skoro vypadá, jako by to byla pravda.
Stárnutím kůže ztrácí pružnost a vlhkost, přičemž tento přirozený proces nastává u každého z nás. Nicméně tým vědců se před deseti lety rozhodl zjistit, zda by nebylo možné tento proces stárnutí změnit. Rozhodl se navrhnout povlak, který by kůži oživil a ozdravil. A nyní představuje „druhou kůži“, která navozuje mladistvý vzhled kůže.
Nemáte ve své kanceláři, kterou sdílíte s dalšími kolegy, dostatek klidu? MIT a Google společně vyvinuli futuristický rozevírací “výběh” pro soukromé schůzky.
Vědci z Massachusettského technologického institutu (MIT) ve spolupráci s výzkumníky z jiných vědeckých institucí vyvinuli novou technologii, která umí číst stránky uzavřené knihy. Archeologové pomocí tohoto zařízení mohou nahlédnout do starožitných knih, aniž by se jich dotkli.
Vědci na MIT vytvořili prototyp mobilního telefonu, který se dokáže sám sestavit. Zvládne to za méně než minutu.
Jak to tak vypadá, do budoucna tetování nebudou pouhým módním doplňkem. Budeme díky nim moci ovládat třeba počítač nebo smartphone.
Sampriti Bhattacharyya je PhD studentka na Massachusettském technologickém institutu (MIT). Vynalezla a patentovala podvodního drona o velikosti fotbalového míče. Dron s názvem Evie (elipsoidní vozidlo pro inspekci a průzkum) dokáže mapovat dno oceánu a podvodní znečištění. Také dokáže detekovat trhliny či praskliny v nádržích jaderních reaktorů a hledat trosky letadel.
Tým výzkumníků na MIT vyvinul něco, co si můžete představit jako úzkou lepicí pásku. Jenže tenhle materiál nelepí, místo toho obsahuje elektroniku, která je plně programovatelná.
V budoucnosti bude obvaz umět víc než jen krýt vaši ránu. Výzkumníci z Massachusetts Institute of Technology (MIT) vyvinuli tvárný hydrogel, do kterého je možné umístit senzory a který urychluje hojení.
Schopnost vidět skrz zeď je určitě jednou ze superschopností, po kterých mnoho z nás neúspěšně touží. Zatím to stále ještě není úplně možné, ale vědci z Massachusettského technologického institutu už jsou dost blízko.
Massachusettský technologický institut nedávno představil neobvyklého robota. Tedy spíš malého robůtka. Jejich dílo totiž váží jen 0,3 gramu a je dlouhé 1,7 cm. Samo se složí, splní úkol, a když už není potřeba, rozpustí se.