Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Minimalismus

32 fotografií, které ukazují, jak je Japonsko posedlé minimalismem

Minimalismus je umělecký směr, který se ze sochařství a malířství postupně rozšířil do dalších oblastí. Základní myšlenkou minimalismu je odstranit vše přebytečné a zanechat jen to, co člověk potřebuje.

OBRAZEM: Samsung by potřeboval změnu designu

Samsung má obrovský marketingový rozpočet a rozhodně si dokáže dobře poradit s propagací svých výrobků. Jenže je tu jeden obrovský problém. Nedokáže si poradit s designem. Má strašně daleko k dnešním minimalistickým trendům.

41 inspirativních minimalistických webů

Méně je někdy více. Právě tímto heslem se řídí právě aktuální trend minimalistického designu. V dnešním světě, kde se všechno rychle rozvíjí a roste, musíme dělat kompromisy a tuto rychlost nějak vyrovnávat – třeba designem.

Plochý a minimalistický design

Plochý a minimalistický design

V několika posledních letech jsme viděli významný přechod v designu softwaru a aplikací od 3D a skeuomorfismu k plochému designu a minimalismu. I když se tento trend stal všudypřítomným, pojďme na chvíli popřemýšlet o tom, jak se sem dostal a jaký vliv má na design jako celek. Navíc se podíváme i na nějaké tipy a úvahy, co je dobré k návrhu plochého designu použít.
Nahoru