Štítek: MHD

Prahu zaplaví žluté elektromobily (ne o taxíky se nejedná)

Alternativní formy dopravy se neustále vyvíjejí a jedna z nich bude používaná v Praze. Od června budou v Praze k dispozici mini elektromobily, které si budete moci vypůjčit. Jedna minuta strávená ve vozítku bude stát 4 koruny. K jízdě potřebujete jen řidičský průkaz a mobilní aplikaci.

Rus má v ruce implantovaný čip z karty na MHD

Ráno jsme všichni rádi za každou minutu v posteli navíc. Ale kdo z vás by udělal tohle? Ruský inženýr Vlad Zajcev si kvůli úspoře času nechal implantovat pod kůži NFC čipy ze svých dvou karet na hromadnou dopravu a na vstup do kanceláře. Není nám úplně jasné, v čem mu to tak pomohlo, ale v současné době ho to spíš zdržuje. Čip totiž moc nefunguje.

Díky Leap Transit si zamilujete MHD

Co si budeme povídat. Jízdu MHD jsme už všichni zažili. Ti z nás, kteří mají tu čest užívat si ji denně, moc dobře ví, jak to v takovém průměrném autobuse nebo tramvaji či trolejbuse vypadá. Spousta dopravních prostředků MHD vypadá na to, že se nejpozději do zítřka rozpadnou. Když přijdete vy, už jsou samozřejmě všechna místa k sezení obsazená a ještě musíte stát vedle toho potícího se tlustého chlápka.

Videonávod pro všechny Pražáky: Jak získat doživotní tramvajenku?

Jsme Češi, takže jsme schopní vymyslet zlepšovák prakticky na cokoliv. Taky jsme přeborníci v tom, jak obcházet pravidla. Třeba zařídit si takovou doživotní tramvajenku v podstatě není žádný problém. S tímhle názorným návodem to zvládnete i vy. Za deset sekund. A za čtyřicet korun.

Bratislavská MHD žije! Nalezneme zde spoustu zajímavých individuí

Asi netřeba zmiňovat různé dosti zajímavé existence, s kterými se můžeme setkat při jízdě v MHD. O tom jsme se již zmiňovali i v sérii článků. Jednalo se tam především o české úlovky různých (a zajímavých) lidí, s kterými byste zřejmě nikdy cestovat nechtěli. Proč?

Jak se zabavit při cestě vlakem? Dokreslete cestujícím hlavy…

Ranní cestování do práce je pro někoho velice únavné a k tomu ještě nezábavné. Avšak October Jones si to trošku zpestřil, a vážně se už při cestování nenudí, neboť dokresluje spolucestujícím zábavné obličeje známých osob. Kdybyste seděli vedle něho, co by asi nakreslil vám…?

S těmito cestujícími v MHD byste se doopravdy setkat nechtěli

V městské hromadné dopravě toho člověk může hodně okoukat, nové styly oblečení, novou kulturu, nové náboženství a nebo se naučit spoustu nových slovíček. Asi je to po celém světě stejné, a vždy se něco najde… Našli jsme proto pro vás několik lidí, které byste určitě v MHD nechtěli potkat. Nebo jste možná viděli i horší věci…

Divnolidi opět na scéně

Divnolidi opět na scéně

Také vás bavilo sledovat fotografie zvláštních lidí, kteří se pohybovali v prostředcích hromadné dopravy? Nebo se vám dokonce podařilo někoho takového osobně potkat? A byli jste zklamaní, když byla stránka divnolidí zrušena? Tak nezoufejte, divnolidi se nám vrací na scénu!
Nová FB skupina: Divnolidi v MHD

Nová FB skupina: Divnolidi v MHD

Jistě to znáte. Jste v autobuse, tramvaji či metru a narazíte zde na plno různých lidí, kteří často působí komicky. Nyní se těmito vašimi úlovky můžete pochlubit na nové Facebook skupině Divnolidi v MHD. Za 3 dny je zde více než 15 tisíc fanoušků.
Zajímavý web #42: Jak daleko dojedete pražskou MHD

Zajímavý web #42: Jak daleko dojedete pražskou MHD

Ze změn v pražské hromadné dopravě, které proběhly loni v září, byla většina lidí zklamaných. Některé spoje byly zrušeny, některé jezdí méně často, jiné jezdí jinou trasou a jsou pomalejší. Na změnách nebylo snad nic pozitivního. O téměř rok později už si ale lidé zvykli. Nic jiného jim nezbylo. Ale stále ještě nostalgicky vzpomínají, jaké to bylo s MHD dříve.
Nahoru