Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Měsíc

Margaret Hamilton pózuje před kódem, který napsala rukou. Díky němu stanul člověk na Měsíci

Když programátoři v MIT Instrumentation Laboratory vyvíjeli software pro vesmírný program Apollo 11 v roce 1960, neexistovaly potřebné technologie. Programátoři museli vymyslet program, přičemž přišli s novým způsobem, jak ukládat počítačové programy zvané rope memory a vytvořili speciální verzi sestavy programovacího jazyka. V té době programátoři psali tisíce řádků esoterického kódu ručně.

20:16 MoonWalker: Boty, které vzdorují gravitaci

Stát se astronautem a chodit po Měsíci je snem každého malého chlapce. Ačkoliv se nedostanete na pravý Měsíc, můžete si chlapecký sen splnit. Stačí si nazout revoluční boty 20:16 MoonWalker, které vzdorují zemské gravitaci. Obuv je pod záštitou startupu Moonshire Crea, který hledá podporu na crowdfundingovém portálu IndieGoGo. S botami budete mít lehký krok a budete šťastní jako astronauti.

NASA začala používat Instagram

NASA začala používat Instagram

NASA je téměř na každé sociální síti, ať už se jedná o Twitter, Facebook, Google+ nebo Youtube. Teprve včera se ale přidala na Instagram. Zde má v plánu pravidelně publikovat dechberoucí fotky jak ze Země, tak i z vesmírných stanic nebo z Měsíce.
Nahoru