Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Měna

Švédsko se stane první zemí bez hotovosti. Má nakročené k digitální měně

Švédsko se rozhodlo, že do dvou let zavede digitální měnu s názvem „ekrona“. Cecilia Skingsley, náměstkyně guvernéra švédské centrální banky Riksbank, v rozhovoru pro server Financial Times řekla, že banka zvažuje o digitální měně kvůli dramatickému poklesu využití hotovosti. Počet bankovek a mincí se v oběhu od roku 2009 snížil o 40 %, neboť lidé využívají stále častěji online platby a platby kartami.

Vynálezce Bitcoinu má nominaci na Nobelovu cenu, bohužel ho ale nikdo nezná

Už příští rok může ve Stockholmu zaznít věta, o které si mnoho z nás může nechat jen zdát. Bohužel doposud není znám člověk, který vynalezl Bitcoiny. Na internetu najdeme pouze pseudonym, ale pravá identita se doposud nepodařila nikomu ověřit.

PŘEDSTAVUJEME: Česká platební aplikace dobývá Londýn

I taková menší země jako je Česká republika se ve světě dokáže prosadit. Stačí jen přijít s dobrým nápadem a mít schopný tým, který má třeba česká společnost September Projects. Těm se to totiž povedlo. S platební aplikací budou přes léto postupně dobývat Londýn.

Koupě auta za Bitcoiny konečně realitou!

Za Bitcoiny se v současné době pomalu dá koupit stále více zboží. Speciální virtuální měna se stala poprvé prostředníkem při koupi automobilu. K historickému prvnímu prodeji automobilu za Bitcoiny došlo na počátku prosince. Jednalo se o automobil značky Tesla. Zákazníkovi jej prodal přímo dealer společnosti Lamborgini. Co je tedy vlastně Bitcoin a jak celá transakce probíhala?

Bitcoin je měna

Bitcoin je měna

V případě texaského muže, který byl obviněn z velkého podvodu s Bitcoiny, rozhodl federální soudce, že Bitcoiny jsou „měna nebo forma peněz“, takže jsou předmětem příslušných zákonů USA. To by mohlo být významným krokem k celosvětovému uznání Bitcoinů jako plnohodnotné měny.
Nahoru