Štítek: Medicína

Lékaři použili virtuální brýle Google Cardboard při operaci malého děvčátka

Před čtyřmi měsíci se v Minnesotě narodila holčička jménem Teegan Lexcen. Nicméně nemohla se jako ostatní novorozenci vrátit domů, neboť její srdíčko bylo malé a nepříliš výkonné. A aby toho nebylo málo, Teegan měla pouze pravou plíci.

Děsivé rentgeny: Co lidé mohou mít všechno v těle

Lidé chtějí testovat všechny možné a nové věci. Klidně i na sobě, a tak si strkají různé předměty do různých tělesných otvorů. Avšak, když zajdou k lékaři pošle je na rentgen. Na těchto snímcích je však něco pozoruhodného, vlastně všechno. Podívejte se, kam až člověk může zajít… (resp. co si kam může strčit).

Automechanik u zrodu revoluce v porodnictví

Složité a dlouhotrvající porody jsou velmi bolestivé pro matku a rizikové pro nenarozené dítě. Každá z žen se určitě bojí toho, aby dítě šlo skutečně bez větších problémů ven a nenastaly komplikace. Pokud k nim dojde, pak musí často lékaři v krajních situacích použít některé nástroje, které dítěti pomohou ven. Nejčastěji se jedná o tolik obávané porodnické kleště, jež mohou dítěti spíše ublížit než pomoct. V současnosti je ale na cestě skvělý vynález, který pomůže dítěti ven neskutečně šetrně a nekomplikovaně. Podržte se, jeho autorem je automechanik z Argentiny!

Doplněk vyrobí z iPhonu high-tech laboratoř

Doplněk vyrobí z iPhonu high-tech laboratoř

Výzkumníci a vědci v terénu si nyní budou moci nosit svou laboratoř v kapse. A to díky novému nástroji, který je schopen testovat biologické materiály. Jeho využití je takřka neomezené – v polních nemocnicích, uprchlických táborech či v oblasti managementu odpadu – prostě všude tam, ke je potřeba testovat biologické materiály, jako třeba krev.
Nahoru