Štítek: materiál

materiál

Vědci vyvinuli nový materiál, který je nejsilnější a nejlehčí na planetě

Vědci z MIT vytvořili materiál, který je ve skutečnosti silnější než grafen, a to grafen je desetkrát pevnější než ocel. Tento materiál bude mít široké uplatnění, například v architektuře a stavebnictví.

graphene-biofoam_1024

Tento levný materiál promění znečištěnou vodu na pitnou

Američtí vědci zjistili, že listy grafenové biopěny položené na hladině vodní plochy dokážou ze znečištěné či slané vody vytvořit pitnou vodu. Tento proces je nejnovějším příkladem toho, co zázračný grafen dokáže. Materiál má obrovský potenciál, protože je levný a nevyžaduje při čištění vody elektřinu.

apple-lines

Proč mají iPhony vzadu ty bílé proužky

Jsou tam už od dob iPhonu 5. Ale co tam dělají? Přece musí mít nějaký důvod. Nebo jsou jen na ozdobu? Ne, to opravdu ne. Většina aspektů u Apple zařízení má nějaký účel a bílé pásky na zadní straně nejsou výjimkou.

maxresdefault-640x360

Povídejte se, jak vypadá nejlehčí materiál na světě!

Americká společnost Boeing, která se zabývá leteckým a zbrojařským průmyslem ukázala video, ve kterém můžeme z blízka vidět, jak by mohl vypadat materiál budoucnosti. Materiál vyniká především svou váhou, ale také velmi silnou strukturou. Tento materiál se řadí mezi nejpevnější materiály na světě.

Nahoru