Štítek: Matematika

V této restauraci heslo k Wi-Fi dostanete, pokud rozluštíte matematický příklad

V současné době je trendem vyfotit si jídlo v restauraci a sdílet ho na sociální síti, například na Instagramu. Nicméně, co když zjistíte, že připojení k Wi-Fi síti je v restauraci chráněné heslem. V thajské restauraci v texaském San Antonio provozovatel mučí své zákazníky tím, že heslo k Wi-Fi síti získají vyluštěním zapeklitého matematického příkladu.

PhotoMath: Aplikace se kterou budete mít z matiky jedničky

Ti, kdo matematice rozumí, ji vidí jako krásnou vědu. Bohužel je ale na světě daleko více těch, kteří v ní naprosto plavou, jsou přesvědčeni, že jim v životě k ničemu nebude a že by jim bylo lépe, kdyby se ji vůbec nemuseli učit. A přesně pro takové případy teď přichází elegantní řešení. Aplikace PhotoMath je snem každého studenta!

Celý internet řeší matematický domácí úkol 10letého chlapce

Desetiletý chlapec z Velké Británie měl vyřešit poměrně těžkou otázku, která byla součástí jeho domácí úlohy z matematiky. A měl vypočítat obvod pravoúhlých obrazců.

Britský profesor matematiky získal 720 tisíc dolarů za vyřešení 300let staré rovnice

Velká Fermatova věta patří mezi nejslavnější věty v historii matematiky. Od sedmnáctého století si s větou lámou hlavu přední matematici. Nicméně až britský profesor matematiky Andrew Wiles s nevyřešenou větou udělal v roce 1994 pořádek. Norská akademie věd jeho snahu ocenila Abelovou cenou, což je matematický ekvivalent Nobelovy ceny.

Matematické šílenství na sociální síti! Přijdete na správný výsledek?

Internetová populace se dokáže kvůli banálním věcem pohádat. Za poslední hádkou stojí matematické příklady založené na ovoci a zvířatech. Příklady jsou postavené na tom, že člověk musí správně stanovit hodnoty jednotlivých druhů ovoce, respektive zvířat. A poté se dopracuje ke konečnému výsledku.

10 nejchytřejších zemí světa, co se vědy týče

Velice skloňovanými tématy jsou problémy současné populace – od změny klimatických podmínek, přes bezpečnost potravin, až po nešíření jaderných zbraní. Pakliže máme tyto problémy řešit, potřebujeme mnohem více vědců. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) sleduje nové vysokoškolské tituly, respektive počet absolventů z konkrétních oborů, ve 40 nejvyspělejších zemích světa.

Hit internetu: Na obal učebnice matematiky dali omylem pornohvězdu

Víte, co se po internetu nejlépe šíří? Je to evidentní. Nejoblíbenější jsou zprávy, u kterých se zasmějete. A proto se rychlostí blesku po sociálních sítích šíří i zpráva o tom, že jeden vydavatel se prostě spletl. Našel nějakou fotku učitelky, a protože se mu líbila, prostě ji použil. A už se nezajímal o to, o jakou fotku se vlastně jedná.

Kam je nejlepší umístit router?

Věřte tomu nebo ne, ale fyzikové matematicky vypočítali, kam doma umístit router, aby to bylo nejlepší. Jestli ovšem očekáváte šokující odhalení, jste úplně vedle.

Roman Šemora z GYM Rádia: Představ si, jak jdeš na dřep a v uších slyšíš, co se zrovna děje na D1

Založili u nás jedno z mála rádií, u něhož v živém vysílání neuslyšíte žádné reklamy. Hrají pouze motivační hudbu určenou pro cvičení do fitka a nebo pro běhání. Vybudovali u nás možná zcela nový koncept pro internetová rádia. A i když jsou u nás sotva rok, svou cílovku si už našli. Přitom k tomu nepotřebovali miliony od investorů a nebo Den D. Zkrátka dělali to, co je baví. Pouštěli hudbu a bavili lidi. A právě proto jsem si pozval na další pokec Romana.

Jak vysvětlit pythagorovu větu?

Jak vysvětlit pythagorovu větu?
Zajímavý web #45: Lekce matematiky

Zajímavý web #45: Lekce matematiky

Asi není úplně nejlepší vás hned takhle po ránu otravovat s matematikou, tím tolika lidmi nenáviděným školním předmětem. Ale nezalekněte se, protože tohle je rozhodně matematický web, který musíte poznat. Je to totiž docela legrace.
Nahoru