Mark Zuckerberg tvrdí, že je stále tím nejvhodnějším leaderem pro společnost Facebook. Odpovídal tak na všetečné otázky novinářů, zdali není ten pravý čas, aby z vedení odstoupil. Ve středu 4….

Mark Zuckerberg tvrdí, že je stále tím nejvhodnějším leaderem pro společnost Facebook. Odpovídal tak na všetečné otázky novinářů, zdali není ten pravý čas, aby z vedení odstoupil. Ve středu 4….
Facebook bude mít s celosvětovou aplikací GDPR problém. Dle slov Zuckerberga nemá v plánu rozšiřovat ochranu soukromí uživatelů mimo Evropu. Dalším problémem je facebookkové cílení reklam, které soukromá data potřebuje.
Začátkem roku firmy vždy postupně odhalují největší změny, které chystají. Když to shrneme, tak Facebook chce, aby firemní stránky a profily generovaly pouze takový obsah, který bude pro uživatele zajímavý, vzdělávací či zábavný a bude postupně omezovat profily, které nedávají uživatelům žádnou přidanou hodnotu. Obsah a jeho propojení s osobními profily a aktivními influencery tak bude velmi důležitý. Lze také předpokládat tlak na zvyšování výdajů. Google reaguje na jasný trend přesunu na mobilní zařízení a chce, aby tito uživatelé měli co nejlepší zkušenosti při hledání. Tomu uzpůsobuje jednotlivé klíčové signály. Firmy, které nezareagují na tyto nové faktory, budou postupně ztrácet. Agentura LCG New Media v následujícím textu shrnuje, jaké konkrétní změny slibují v letošním roce giganti Google a Facebook.
Akcie Facebooku prudce poklesly. Pokles akcií je důsledkem zneužití uživatelských účtů v řádech milionů. V návaznosti na zneužití dat, které uživatelé na Facebook denně přidávají, si začaly rušit své profily především celebrity. Tato nepříjemná záležitost působila také na Facebookovou reklamu – velké firmy pozastavily své placené propagace.
Mark Zuckerberg má pod palcem celý facebookový svět, ze kterého se postupně stává reklamní plocha pro nejrůznější e-shopy, firmy a politiky. Zuckerberg si vzpomněl, proč byl Facebook vytvořen a sice jako místo, kde se budou tvořit nová přátelství a upevňovat stávající. Zkrátka firmy si za své místo na síti připlatí ještě více, protože bude dán prostor příspěvkům od přátel, které byly poslední dobu zanedbávané.
Svého času jeden z nejmladších miliardářů, nyní dle magazínu Forbes na pátém místě v žebříčku nejbohatších z nejbohatších. To je Mark Zuckerberg, internetový podnikatel, který před více jak dekádou stvořil sociální síť, jenž z velké části definuje náš digitální život.
Je to méně než rok, co Instagram spustil svůj klon Snapchatu – Stories, a má s ním dost velký úspěch. Stories dnes používá více než 200 milionů lidí denně.
Facebook představuje inovativní systém, který dokáže rozpoznat publikování intimních fotografií obsahující nahotu. A tímto způsobem se snaží, aby uživatelé takové fotografie dále nešířili, a to zejména v případě, pokud se jedná o pomstu od bývalého partnera či jiného nepřejícného člověka.
Mark Zuckerberg se svou ženou čekají další holčičku. O tuto radostnou zprávu se zakladatel Facebooku podělil ve čtvrtek na své sociální síti. Otcem bude už podruhé, protože má roční dcerku jménem Max.
Na Facebooku se konečně dočkáme tlačítka dislike, ale ne takovým způsobem, jak byste si to představovali. Bude totiž k dispozici pouze v aplikaci Messenger.
Mark Zuckerberg, zakladatel největší sociální sítě, je znepokojen s dopadem nedávných dekretů, které podepsal Donald Trump. Americký prezident počátkem tohoto týdne podepsal dekret o tom, že se postaví zeď kolem americko-mexické hranice a že nelegální imigranti budou z takzvaných azylových měst deportováni. Ale podle Marka Zuckerberga by se úřady měly zaměřit spíše na lidi, kteří představují skutečnou hrozbu.
Zakladatel největší sociální sítě Mark Zuckerberg v rámci svého podnikání velice často cestuje, přičemž o zážitky z cest se dělí se svými fanoušky na Facebooku. V minulém týdnu zveřejnil fotografii, jak kupuje tradiční české koláče. Sehnal je v Texasu, kde si pekárnu otevřeli čeští imigranti.
Mark Zuckerberg má na své vlastní sociální síti přes 84 milionů sledujících, a tak je velice pravděpodobné, že jeho příspěvky sleduje některý z vašich přátel. Jestliže navíc někteří jeho příspěvky sdílí, vy s tím nic neuděláte, protože tvůrce sociální sítě není možné zablokovat.
Pro většinu lidí sezení na židli s headsetem na virtuální realitu nevypadá moc jako sociální interakce, ale Facebook se snaží to změnit.
Není to tak dlouho, co Mark Zuckerberg rezolutně popřel, že by šíření falešných zpráv na Facebooku ovlivnilo výsledky voleb v USA. Ať je to nakonec jakkoliv, debata rozvášnila celý svět.
Facebook zavařil svému PR oddělení poté, co informoval spoustu uživatelů o tom, že jsou v skutečnosti zesnulí. A co může za tento nevysvětlitelný a záhadný zmatek na sociální síti?
V Mnichově bylo zahájeno vyšetřování Marka Zuckerberga a dalších vrcholných představitelů společnosti Facebook. Údajně správci sociální sítě nemažou všechny příspěvky, které vyjadřují nenávist a vyzývají k násilí. Úřad dodává, že tím správci napomáhají trestnému činu.
Mark Zuckerberg a jeho žena Priscilla Chan se rozhodli investovat další 3 miliardy dolarů do své filantropické nadace Chan Zuckerberg Initiative, přičemž tyto finanční prostředky budou použity na financování rozvoje technologií pro léčbu nejrůznějších zásadních nemocí. Bill Gates chválí úsilí manželů, ale označil ho za velice odvážné.
Mark Zuckerberg investoval do indického vzdělávacího startupu Byju, který se zaměřuje na výuku matematiky a vědy prostřednictvím mobilní aplikace.
Po Instagramu je to i WhatsApp, oba kopírují populární Snapchat. Náhoda? Nemyslíme si. Nejspíš to bude tím, že za oběma aplikacemi stojí Mark Zuckerberg.