Zločinné skupiny GSMAN a Carbanak, jež jsou hlavní podezřelé, útočí především na banky, telekomunikační společnosti a vládní organizace v USA, Jižní Americe, Evropě a Africe.

Zločinné skupiny GSMAN a Carbanak, jež jsou hlavní podezřelé, útočí především na banky, telekomunikační společnosti a vládní organizace v USA, Jižní Americe, Evropě a Africe.
Bezpečnostní společnost Kaspersky Lab vydala nástroj, který slouží k odblokování souborů zašifrovaných nejnovější verzí malwaru. Tento produkt navazuje na dešifrovací nástroje ransomwaru CryptXXX vydané v dubnu a květnu roku 2016.
Cloudová databáze společnosti Kaspersky Lab čítá na miliardu malwarových souborů (viry, trojští koně, backdoors, ransomware a reklamní aplikace). Zhruba pětina malwarů z této databáze byla objevena a identifikována jako škodlivá prostřednictvím systému Astraea, který slouží k analýze malwaru.
Škodlivý program Gooligan ukradl e-mailové adresy a ověřovací klíče k zařízením s mobilním systémem Android. Tento malware narušil bezpečnost více než jednoho milionu účtů společnosti Google, přičemž denně je infikováno odhadem 13 tisíc přístrojů.
Prostřednictvím chatovací aplikace Facebook Messenger se šíří škodlivý skript, který se tváří jako neškodný soubor s obrázkem. O této skutečnosti informoval během víkendu malware odborník Bart Blaze.
Bezpečnostní pracovníci identifikovali tříhlavé monstrum, které dokáže uchovávat záznam zvuku, získat hesla, číst textové zprávy, nahrávat hovory a sledovat uživatele. Všechny verze od iOS 9.3.4 a nižší jsou zranitelné.
ESET je světovým průkopníkem v proaktivní ochraně už více než dvě desetiletí. Bezpečnostní společnost objevila falešné verze populární aplikace Prisma, které byly ke stažení v obchodu Google Play. Falešné aplikace byly objeveny před vydáním oficiální verze pro Android a obsahovaly nebezpečné trojské koně. Ačkoliv už byly z obchodu odstraněny, stáhlo si je před jejich odstraněním spousta uživatelů, kteří jsou nyní v ohrožení.
Malware, který byl označený jako Android.Fakebank.B, se poprvé objevil v roce 2013. Tváří se jako bankovní aplikace, přičemž ve skutečnosti se jedná o chytře konstruovaný padělek. Zachytává příchozí SMS zprávy používané bankami pro dvoufázové ověření. Když si majitel bankovního účtu všimne podvodné akce a chce zavolat do banky, malware volání zruší.
Bezpečnostní společnost TrendMicro tento víkend odhalila rodinu mobilních malwarů zvanou Godless. Nebezpečný počítačový virus obsahuje exploity, které dokážou bez vykonat root na mobilním telefonu bez vědomí uživatele.
WhatsApp Gold má být údajně exkluzivní verze oblíbené chatovací aplikace. Nicméně obsahuje malware, přes který se snaží počítačoví piráti ukrást vaše údaje.
Slovenská softwarová společnost ESET provedla analýzu velké malware kampaně, která cílí na online distribuční službu Google Play. Uživatelé chytrých telefonů a tabletů, které běží na operačním systému Android, jsou ohrožení.
Malware je počítačový program, který proniká do počítačového systému za určitým účelem. Současné sofistikované programy napadající operační systémy pracují na pozadí a slouží k odcizení informací o kreditních kartách, přihlašovacích údajů a jiných citlivých dat. Uživatel napadeného zařízení nemusí ani tušit, že nějaký malware parazituje na jeho počítači.
Google Chrome dokáže díky svému nejnovějším updatu nově rozeznat nepříjemný software a včas uživatele varovat. Takže pokud omylem narazíte na stránku s falešným download tlačítkem, vyskočí vám červená obrazovka, která vás upozorní a vy tak nebudete mít počítač nakažený malwarem.
Většina lidí v Evropě má aspoň základní znalosti o počítačích, ale jakmile dojde na paniku při nakažení počítače virem, přijdou obvykle vniveč. V tomto bodě málokdo přemýšlí, proč a jak se vůbec do počítače dostal, jediným cílem je zbavit se ho.
Už jsme viděli malware na Android, který si vzal vaše fotky a videa a požadoval za ně výkupné. Nebo taky takový, který napodobil proces vypínání telefonu, aby vás mohl špehovat, i když se vám zdálo, že je váš telefon vypnutý. Teď přichází ještě něco vymakanějšího.
Internetovou prodejnu aplikací pro mobilní zařízení iOS napadl záludný program, který se dostal do stovek aplikací pro smartphony iPhone a tablety iPad. Program útočí především na čínské uživatele.
Pořád dokola se omílá, že nemáte otevírat přílohy emailů z neznámých adres. Obzvlášť když se v adrese objevuje změť náhodných čísel a email je psán strojově překládanou češtinou, ke které někdo zřejmě použil Google překladač. Přesně jeden takový email mi dnes přišel, ale nedalo mi to, a tak jsem záměrně neuposlechla a otevřela přílohu. Co se stalo?
Google se rozhodl udělat přítrž volnému přidávání her na Google Play a bude všechny aplikace před uvedením do obchodu kontrolovat. Z obchodu by tam měly zmizet aplikace, které jsou nedodělané,…
Vývojářům antiviru Panda se povedl opravdu hezký kousek. Díky nim to vlastně vypadá, že antivirus může být skutečně nebezpečný a může poškodit váš počítač. Nevěříte? A jak to vlastně vypadá, když chce antivirus odstranit sám sebe?
Jak ochránit citlivé informace umístěné na počítačích? Možností je hodně. Mnoho firem a vládních organizací si pomáhá i tak, že počítače odpojuje od všech sítí. Ale ani nejbezpečnější systémy už nejsou v bezpečí. Výzkumnici z univerzity Ben Gurion v Izraeli totiž zjistili, jak se dostat na osobní počítač i bez připojení k síti.