Štítek: Malování

Ilustrace pro svou knihu vytvořil v Malování, protože neumí používat Photoshop

Pokud jste si doposud mysleli, že se Malování používá pouze pro jednoduché kresby či pro zábavu, potom jste na omylu. Jeden muž jménem Pat Hines dokázal v primitivním programu vytvořit úžasné ilustrace ke své e-knize, protože neuměl používat Photoshop.

Největší billboard na světě vytvořený v Malování

V dnešní době není snadné se prosadit. Buď musíte udělat něco šíleného, aby si vás všichni všimli, nebo něco tak úžasného, že o vás budou média psát. Jedna londýnská softwarová společnost se rozhodla pro první možnost.

OBRAZEM: Holčička s autismem maluje překrásné obrazy

Autismus je mentální postižení, které může ovlivnit schopnost jedince zapojit se do různých sociálních interakcí. Ale pětiletá Iris Grace je důkazem, že autismus často přináší i nečekané nadání – v tomto případě umělecké vlohy. Iris totiž díky své výjimečné pozornosti a dbání na každém detailu vytváří neuvěřitelně krásné obrazy, které mnozí dokonce přirovnávají k dílům od známého Moneta.

Že by nové umění? Mladá umělkyně maluje svým poprsím

Mladá umělkyně nalezla nový způsob malování. Proč? Kreslí svým poprsím. A nedělá to, aby zaujala, ale pro dobrou věc. Každý svůj vytvořený obraz prodá prostřednictvím aukčního portálu a vydělané peníze pošle na nadaci pro pomoc pacientce s rakovinou prsou.

Lidská ruka jako inovační platící systém, ženská pochva jako ideální umělecký nástroj

Jak to spolu souvisí – ženská pochva a lidská ruka? Jednoduše, na jedné univerzitě přišli s inovačním platícím systémem, kdy přiložíte jednoduše k terminálu svoji ruku a je hotovo! A dále – jedna umělkyně přišla s netradičním způsobem malování a to svým přirozením. A jak to dát dohromady? Ona to nakreslí (díky své pochvě) a vy si to koupíte (díky své ruce). Chytré, že?

Realistické umění

Realistické umění

Byl iOS7 vytvořen ve Wordu?

Apple byl se svým úplně novým stylem iOS 7 chválen i kritizován. Obnovený operační systém se může chlubit novou vizuální podobou, za kterou stojí Jony Ive. Ovšem jak se ukázalo, k vývoji designu zřejmě použil program od konkurenční společnosti – Microsoft Word. Podívejte se na video, jak pěkně to zachytil Václav Krejčí.

Správný manžel

Správný manžel
Umělí umělci: Jsou nadaní, náladoví a… elektroničtí

Umělí umělci: Jsou nadaní, náladoví a… elektroničtí

Není pochyb o tom, že výpočetní technika a software udělaly pro umění a kreativitu lidského druhu obrovský kus práce. Ať už myslíme HTML, Photoshop nebo dokonce Malování, systém jedniček a nul už dokázal nakopnout talent nejednoho umělce. Mohou však samy počítače skrývat výtvarný talent?
97letý téměř slepý muž vytváří pozoruhodné obrazy v Malování

97letý téměř slepý muž vytváří pozoruhodné obrazy v Malování

Hal Lasko je velmi těžce zrakově postižený muž, který za tři roky oslaví významné životní jubileum sta let. Nečekejte ale nemohoucího stařečka, který s rukama v klíně čeká na smrt – Hal i přes svůj vysoký věk a postižení vstoupil na pole umění a vytváří pozoruhodné obrazy v Malování z Windows ‘95.

Jak se dělá design

Jak se dělá design
Nahoru