Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: logická

Zajímavý web #105: Matematické puzzle, které dobývají svět

Neměli bychom zapomínat na to, že v jednoduchosti je krása. Přesně tohle heslo se totiž projevilo i v jedné hře. Její princip je naprosto jednoduchý, neoplývá žádnou okázalou grafikou, a přesto je tak pohlcující. Zkuste to sami.

Zajímavý web #79: Jak využíváte svůj mozek?

Lidský mozek je skutečně fenomenální. Je to zajímavé, jak jsou všechny naše poznatky a celá historie našeho života uloženy v tom malém kousku našeho těla o váze asi 1,3 kg. Umožňuje nám objevovat a vytvářet nové věci nebo mít rád druhé. Neumíme ho však využívat naplno.

Magrunner: Dark Pulse

Magrunner: Dark Pulse

Hráli jste Portal? Pokud ano a vzpomínáte na něj positivně, pak zbystřete. Magrunner: Dark Pulse je hra na podobném konceptu, přesto, že v jádru je originální a odlišná. Tentokrát nebudeme tvořit portály, nýbrž si pohrávat s magnetismem, díky kterému budete muset manipulovat s prostředím a překonávat tak logické hádanky a překážky. Samotná hra toho však skrývá především ve svém příběhu mnohem více - čtěte naší recenzi.
FEZ

FEZ

FEZ je velice zajímavý počin, který nám nedávno přinesla nezávislá vývojářská herní scéna (tzv. indie). Hned v úvodu můžeme naprosto s klidem označit FEZ za nejúspěšnější retro-flashback. V roli 'Goméze' se vydáte napříč dimenzemi, jen proto, že se váš 2D svět jakýmsi nedopatřením protnul se světem 3D. Máme tu tak velice zajímavý a exponovaný příběh, výbornou hratelnost připomínající starší - náročnější hry, komplexní logické hádanky a navíc skvělý design. FEZ představuje alternativu dnešního mainstreamu a ve svém originálním zpracování je tak opravdu hrou, která stojí za pozornost.
Technomania

Technomania

Mysl je třeba neustále procvičovat. Seznamte se s logickou záležitosti Techno Mania, která vás zavede do futuristického světa plného robotů, kteří pracují s emocemi. Jednou z nejsilnějších emocí je bezpochyby Láska, o čemž vás přesvědčí i Techno Mania. Pomozte robůtkovi nalézt cestu ke své milé, ačkoliv je cesta lemována trním a překážkami.
Nahoru