Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Linux

Logo je tváří společnosti. Jak poznat to opravdu kvalitní?

S logem je to stejné, jako s tváří. Zatímco tvář z velké části rozhoduje o osudu člověka, logo může velice negativně, ale také pozitivně ovlivnit osud společnosti, které patří. Vytvoření kvalitního loga není…

Bude Windows open-source?

Bude Windows v budoucnu open-source, podobně jako třeba Linux? Ještě před pár lety by se tato otázka zdála býti zcela zbytečnou, protože odpověď na ní by z principu byla negativní. Minulý týden…

Přichází první mobil s Ubuntu

Pokud si v dnešní době chcete koupit nový mobil, váš výběr je jasný – iOS, Android, možná Windows Phone a v úvahu třeba přijde i BlackBerry. Soukromá firma Canonical, která se podílí hlavně na vývoji linuxové distribuce Ubuntu, chce ale zaplnit díru na trhu a přinést ještě něco nového. Domnívají se, že ohromí trh smartphony s operačním systémem Ubuntu, a po letech zvěstí ho konečně představují. Nový smartphone ale trh rozhodně neohromí.

Čína zakázala Windows 8 – jsou moc drahé!

Čína se včera rozhodla, že na vládních počítačích nebude tolerovat Windows 8. Proč? Oficiálně nebylo poskytnuto žádné vysvětlení. Jenže jak to tak bývá, všechno má svůj důvod. A tak vláda aspoň na svých stránkách uvedla, že zákaz je součástí jejich úspor.

Jak Microsoft vydělává z každého prodaného Android zařízení

Je to paradoxní a zní to hodně vtipně, ale Microsoft vydělá mnohem více peněz z Android zařízení než ze svých Windows Phone. Pokaždé, když si koupíte smartphone nebo tablet s Androidem, Microsoft pravděpodobně dostane 5 až 15 dolarů. Tudíž z Androidu vydělá nejméně 2 miliardy ročně.

Jak počítač generuje náhodná čísla

Generování náhodných čísel je potřebné snad všude od kryptografie přes videohry až k hazardu. Zřejmě to nevíte, ale existují dvě kategorie náhodných čísel – „pravá“ náhodná čísla a pseudonáhodná čísla. Rozdíl mezi nimi je důležitý pro bezpečnost šifrovacích systémů. Takže pojďme se na to podívat.

Proč Windows tak často vyžaduje restartování?

Pokud je něco, na co si stěžuje snad každý uživatel Windows, je to častá nutnost restartování. Ať už je to po aktualizaci systému nebo jen při instalování, odinstalování, nebo aktualizaci softwaru. Windows vás často otravuje, že potřebuje restartovat.

42 geeky tetování

42 geeky tetování

Tetování není jen pro dospívající, kteří chtějí udělat něco rebelského. Ale dříve, než si vyhrnete rukáv, abyste si nechali nakreslit vlastní obrázek, podívejte se pro inspiraci na několik následujících obrázků.
Nejoblíbenější distribucí Linuxu mezi koncovými uživateli je…

Nejoblíbenější distribucí Linuxu mezi koncovými uživateli je…

Dejte si chvíli pauzu a popřemýšlejte o koncových uživatelích Linuxu. A teď můžete hádat, která distribuce je u nich nejoblíbenější. Pokud patříte mezi uživatele Linuxu, jistě budete hádat Ubuntu, Mint, Debian nebo Fedora. To jste ale úplně vedle.
Praha se svou tech scénou poráží Berlín, v budoucnu by mohla ohrozit i Londýn!

Praha se svou tech scénou poráží Berlín, v budoucnu by mohla ohrozit i Londýn!

Jan Řežáb, zakladatel a ředitel Socialbakers, to vidí tak, že je nadpis článku sice velmi odvážný, ale věří, že to tak skutečně jednou bude. Snaží se ve světě, kde působí, Českou republiku vychválit v těch nejlepších barvách. Možná i díky němu si ji pár lidí zafixuje a nebude si ji pak plést s Čečenskem.
Linux obsahoval dva roky fatální chybu, vývojáři o ní pomlčeli

Linux obsahoval dva roky fatální chybu, vývojáři o ní pomlčeli

Ve všech moderních verzích linuxového jádra počínaje verzí 2.6.37 se více než dva roky nacházela chyba umožňující neprivilegovaným uživateli získat administrátorská oprávnění 'tzn. přístupy do "rootu"). Chyba se nacházela v subsystému perf pro profilování výkonu.
Steam pro Linux je oficiálně tady a přináší s sebou i velké slevy

Steam pro Linux je oficiálně tady a přináší s sebou i velké slevy

Uživatelé Linuxu se radují! Valve právě vydal oficiálního Steam klienta pro Linux. Současně s tím vydal obrovské slevy na veškeré Linux hry na Steamu. Nejvyšší slevy jsou až 75% a týkají se například her Uplink, Bastion nebo Hacker Evolution Duality. Navíc ti, kdo si stáhnout a zahrají hru Team Fortress 2 do konce měsíce na Linuxu získají předmět "Tux" zdarma. Half-Life se nabízí dokonce za skvělých 50 Kč.
Co to je Linux a jakou distribuci nebo software si pořídit

Co to je Linux a jakou distribuci nebo software si pořídit

Linuxoví uživatelé nedají na svůj systém dopustit. Považují Linux za mnohem stabilnější než Windows, bezpečnější, výkonnější, s větším množstvím aplikací a vzdálenou správou. Neopomenutelnou výhodou je také nízká nebo žádná cena a absence virů. K dobré činnosti potřebuje Linux celou řadu programů, které většinou sám obsahuje.
Nahoru