Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: lampa

Lampa poháněná rostlinou – to nejsou čáry, to je světlo budoucnosti jménem Living Light

Svítí, ale přitom nepotřebuje baterky ani zapojení do zásuvky. Jak je to možné? Unikátní lampička Living Light totiž nespotřebovává elektrickou energii tak, jak ji známe, namísto toho využívá mikrobiální energii z rostlin.

Lampa s mikrořasami absorbuje CO2 ze vzduchu

Francouzský biochemik Pierre Calleja navrhl fascinující ekologickou lampu, která by mohla nejen rozsvítit ulice a garáže, ale také by mohla snížit emise CO2. Unikátní lampa nepotřebuje elektrickou energii. Trubice je naplněná zářícími zelenými řasami, čímž lampa k napájení využívá energii vytvořenou fotosyntézou řas.

Interaktivní LED lampa zobrazí 3D smajlíky a vizualizuje hudbu

Vývoj moderních technologií nasvědčují tomu, že futuristické domácnosti budou vybavené pouze inteligentními přístroji. Nicméně na crowdfundingovém portálu IndieGoGo se objevila novinka, která zaujme nejen inteligentním řešením. Představujeme vám revoluční lampu zvanou Tittle, která se skládá z 512 LED diod zapojených ve struktuře 8x8x8. Disponuje interním úložištěm o velikosti 16 MB a osvětlení přizpůsobí vaší náladě. Pakliže se domníváte, že výčet zajímavostí unikátní lampy končí, jste na omylu.

Vyměňte si lampu v projektoru svépomocí díky 5 jednoduchým krokům

Patříte mezi šťastné majitele domácího projektoru? Pak nám jistě dáte za pravdu, že sledování oblíbeného filmu či seriálu si bez tohoto moderního mazlíčka již nedokážete představit. I přesto, že nepatří pořízení kvalitního projektoru k zanedbatelným položkám, jež na svém rodinném rozpočtu ani nepoznáte, výhody značně převyšují nedostatky.

Jak bude vypadat vaše lampa? Záleží na vaší fantazii

Hranice představivosti jsou nekonečné a tak se jedna designérská skupina z Itálie rozhodla vytvořit univerzální lampu. Díky ní mohou obyčejní lidé bez jakékoliv znalosti designu vytvářet různé kombinace, které ve finále utvoří nádherný celek… Nejvíce si však můžete hrát s podstavcem, neboť tam můžete dát takřka cokoliv – od špaget až např. k mrkvi…

Nahoru