Z výzkumu, ve kterém bylo dotázáno na problematiku odcizení peněz online více než 11 tisíc uživatelů z 23 zemí vyplývá, že peníze odcizené online se jen velmi těžko vracejí. Téměř polovina respondentů totiž nezískala své peníze zpět. Dle statistik dopadla nejhůře Česká republika, kde peníze nebyly vráceny zhruba 69% dotázaných.
Americká policie zatkla systémového manažera Michaela Menesese (41), jehož obvinila z narušení sítě svého bývalého zaměstnavatele. Američan se chtěl tímto způsobem pomstít svému bývalému zaměstnavateli za ukončení pracovního poměru. Výpověď navíc sám inicioval, jelikož jej zaměstnavatel nehodlal povýšit.
Pod stromečkem našla řada lidí nový notebook, tablet nebo smartphone (nebo dokonce všechna tři zařízení) a u nového přístroje je velmi důležité nepodceňovat rizika a hned od začátku zajistit jeho bezpečnost.
Nedávno se v USA zrodil další kontroverzní případ. Federální soud v Los Angeles odsoudil 36-letého občana Floridy Christophera Chaneyho za to, že kradl fotky z emailových účtů celebrit. Dostal trest deset let vězení nepodmíněně.
Nedávno proběhly útoky na americké banky a Bílý dům. Tyto incidenty ukazují, jak je snadné napadnout i tak dobře chráněné organizace, jako jsou bankovní domy nebo sídlo prezidenta Spojených států.
Check Point Software Technologies (Nasdaq:CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil výsledky nové studie. Ta odhalila, že u 65 % útoků na společnosti byl hlavní motivací hackerů finanční podvod, v jehož důsledku byla přerušena podnikatelská činnost a došlo k úniku citlivých dat včetně obchodních tajemství a duševního vlastnictví.