Štítek: Kyberútok

Pozor! Zákeřný vir na Facebooku vám ukradne osobní údaje a převezme kontrolu nad vaším PC!

Pokud trávíte na Facebooku nějaký čas, dejte si pozor! Na této nejznámější sociální síti se objevil nový škodlivý virus, který útočí na nic netušící lidi. Na tento problém upozornila bezpečnostní firma Malwarbytes, která odhalila, jak tento virus funguje.

Monitorujte své digitální stopy: Ochrání vás před kyberútoky i poškozením pověsti

Monitorujte své digitální stopy: Ochrání vás před kyberútoky i poškozením pověsti

„Velmi pozitivní“ sociální technologie mohou mít „zlověstný“ dopad na společnosti, které z nějakého důvodu nemonitorují své digitální stopy, říká Alastair Paterson, spoluzakladatel Digital Shadows, na konferenci Wired Money.
Spojené státy přímo obvinily Čínu z kyberútoků

Spojené státy přímo obvinily Čínu z kyberútoků

Bílý dům v pondělí zcela otevřeně obvinil čínskou armádu z kyberútoků na počítačové systémy americké vlády. Prohlásil, že útoky mohou mimo jiné zjišťovat údaje o armádní způsobilosti USA a využít těchto poznatků v okamžiku krize.
Softwarový vývojář odsouzen za to, že se mstil svému zaměstnavateli. Hrozí mu 10 let

Softwarový vývojář odsouzen za to, že se mstil svému zaměstnavateli. Hrozí mu 10 let

Americká policie zatkla systémového manažera Michaela Menesese (41), jehož obvinila z narušení sítě svého bývalého zaměstnavatele. Američan se chtěl tímto způsobem pomstít svému bývalému zaměstnavateli za ukončení pracovního poměru. Výpověď navíc sám inicioval, jelikož jej zaměstnavatel nehodlal povýšit.

Web CERMATu má opět výpadek, přitom maturity startují již příští týden. Maturanti jsou naštvaní

Od včerejšího dne čelí web státních maturit (novamaturita.cz) DDoS útoku. Informoval o tom mluvčí Cermatu Petr Habáň.

Spam ze seznamky Zorpia

Měli jsme tu už Badoo, MyZamana, TwoOne, Hi5 a mnoho dalších. Zatímco praktiky Badoo a MyZamana ještě zřejmě dlouho nebudou svou drzostí (a nekonečným spamem) překonány, možná se k něčemu podobnému dopracuje i u nás ještě nepříliš populární sociální síť (respektive seznamka) Zorpia.

Novodobé sci-fi: Hackeři požadují jako výkupné 81 000 Kč

Neznámí hackeři nedávno napadli servery kliniky Miami Family Medical Centre v australském městě Gold Coast. Údajně zašifrovali lékařské záznamy o pacientech a za jejich opětovné zpřístupnění požadují zaplacení výkupného - 3 200 eur (necelých 81 000 Kč). Na tento nový typ vydírání formou šifrování dat upozornila australská televize ABC.

Tisková zpráva: Bezpečnostní tipy pro vánoční nakupování

Vánoční nákupy jsou v plném proudu a maloobchodníci nabízejí svým zákazníkům zajímavé a výhodné nabídky, jako je například doprava zdarma. Kyberzločinci se také připravili a nabízejí lákavé podvody. Pokud nepřijmete nezbytná opatření, mohou být vaše vánoční svátky neradostné.
Norton sepsal šest jednoduchých tipů pro zabezpečení přístrojů se systémem Windows 8

Tisková zpráva: Norton sepsal šest jednoduchých tipů pro zabezpečení přístrojů se systémem Windows 8

Lidé často v honbě za nejnovějšími technologickými hračkami zapomínají na bezpečnost. A přitom dvě třetiny dospělých s přístupem k internetu se někdy stalo obětí kyberzločinu. Počítačové útoky jsou stále rafinovanější a cílenější, takže podceňovat rizika se nevyplácí.

Operace Oplsrael – Anonymous provedli sérii útoků proti izraelským internetovým stránkám. Dráždí hada bosou nohou?

Anonymous prohlásili, že přistoupili k operaci pod kódovým názvem Oplsrael, protože izraelská vláda hrozila tím, že odřízne veškeré telekomunikační spojení sektoru Gaza se zbytkem světa.
Nahoru