Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Kontaktní čočky

Samsung bude mít chytré kontaktní čočky s vestavěným fotoaparátem

Google oznámil svůj plán výroby inteligentních čoček již před dvěma lety. Společnost Samsung ale již na takových čočkách začala pracovat. Velice zajímavé je, že kontaktní čočky od Samsungu v sobě budou mít zabudovaný maličký fotoaparát. Mohly by dokonce velice dobře nahradit chytré brýle. Čočky budou propojeny se smartphonem, a budou v sobě mít zabudovaný malý displej a anténku. Na trh by mohly dorazit ve velmi blízké době.

Výzkum Google X: Inovativní kontaktní čočky změří hladinu cukru v krvi

Google X ve svých výzkumných střediscích pracuje na novém projektu. Jsou to chytré kontaktní čočky, které ovšem nijak nesouvisí s brýlemi Glass. Mají se používat výhradně pro lékařské účely a sloužit zejména lidem trpícím cukrovkou. Podle Googlu musí diabetici pořád monitorovat hladinu cukru, kterou mají v krvi. Ta se navíc často mění a kolísá. Její výkyvy proto mohou být poměrně nebezpečné.

Kontaktní čočky jsou jako Google Glass bez brýlí

Kontaktní čočky jsou jako Google Glass bez brýlí

Pro ty, kterým Google Glass připadají nediskrétní, přichází kontaktní čočky. Výzkumníci z několika institucí, včetně dvou výzkumných odnoží Samsungu, již sestavili čočky tohoto druhu. Používají nanomateriály, díky kterým jsou displeje v kontaktních čočkách více než praktické.

Tisková zpráva: Vašečočky.cz expandují do Švýcarska a vyřídily přes 300 000 objednávek

Slovo startup otevírá dveře do médií i peněženky investorů. Pokud by se ve větší míře používalo už v roce 2008, Vasečočky.cz by byly startupem zcela jistě. Úspěšným startupem. Začínaly na zelené louce, aby se během 5 let vypracovaly v e-shop s ročním obratem ve výši 120 milionů korun. V prosinci 2012 přivítaly zákazníka s pořadovým číslem 100 000.
Nahoru