Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Koncesionářské poplatky

Nebíčko v papuľke: 15 000 eur za jeden díl televizního seriálu z peněz daňových poplatníků

Z „Nebíčka v papuľke“ si někdo udělal „nebíčko v peněžence.“ Slavný kuchař českého původu Jaroslav Židek, hvězda slovenského televizního pořadu Nebíčko v papuľke, údajně inkasoval devět set padesát tisíc eur za natočení šedesáti dílů tohoto pořadu. To dělá v průměru patnáct tisíc eur na jeden díl. Vzhledem k tomu, že pořad platila slovenská televize RTVS, byly všechny tyto peníze vybrány z kapes daňových poplatníků na koncesionářských poplatcích.

Nemáte televizi? Koncesionářské poplatky stejně zaplatíte!

Daniel Herman, nastupující ministr kultury, zvažuje zavedení koncesionářských poplatků i u lidí, kteří televizi ani rádio nevlastní. Přichází tedy s návrhem novely zákona, podle níž by se výběr poplatků zefektivnil. Spousta lidí totiž současný systém obchází a placení koncesionářských poplatků se vyhýbá. Je tedy velmi pravděpodobné, že díky nepoctivosti některých lidí, kteří doposud využívali skulinek v zákoně, budou nyní muset platit všichni bez ohledu na to, jestli u televize případně rádia tráví svůj volný čas nebo ne. Na neférové jednání některých lidí tak doplatí jejich spoluobčané.

Klip Českého rozhlasu: Normální je platit… Ale jen za to, co si objednáte!

Klip Českého rozhlasu: Normální je platit… Ale jen za to, co si objednáte!

Klip Českého rozhlasu, který jste si již určitě stihli přehrát, míří jednoznačně k jedinému cíli. Vymámit z obyčejného člověka zákonem stanovené poplatky za užívání veřejnoprávního média. Mladý muž sedící v restauraci, má zaplatit za jím vypité pivo. Snaží se přitom vymlouvat na to, že ostatní neplatí atd.atd. Proč by ale taky měli, když třeba pivo nemají rádi, do hospody třeba ani nechodí anebo, což může být hlavní argument, mají již pivo prakticky předplaceno! Dost bylo jinotajných řečí! Podívejme se na situaci jednoduše…

Nahoru