V současné době internetoví podnikatelé velice rádi cestují po světě a pracují na dálku. Zůstaňte měsíc na Bali a dva měsíce na Srí Lance, aniž byste ztratili svůj měsíční příjem. Jestliže podnikáte v digitálním světě, potom můžete pracovat odkudkoliv.
Boj mezi webovými designéry a vývojáři asi nikdy neskončí. Stejně jako jin a jang jsou tito dva v neustálé bitvě, ve které se snaží prokázat svou převahu nad tím druhým. A to všechno přestože velmi úzce spolupracují. Tato infografika jejich bitvu líčí naprosto přesně. Můžete vidět, kolik si který z nich vydělává, čeho se bojí, co si nosí všude s sebou. Užijete si určitě i hodně zábavy.
Pokud jste programátor hledající práci, zapomeňte na životopis. Hackermeter.com přináší revoluci. Ohodnotí vaše znalosti na základě vyřešení několika programátorských úloh od základních až po ty náročnější a podle toho sestavuje databázi programátorů hledajících zaměstnání.
Občas pracujete na nějakém projektu, jehož vývoj se ale znenadání zasekne nebo se v něm objeví nějaká chyba. No vlastně obvykle to nebývá až tolik znenadání, všechno má svůj důvod. Možná důvod, možná jsou to jen výmluvy. Jste dobří na vymýšlení těch nejlepších výmluv? Pokud ne, je tu pro vás snadné řešení. Vypůjčte si nějakou dobrou výmluvu vývojáře.
Tetování není jen pro dospívající, kteří chtějí udělat něco rebelského. Ale dříve, než si vyhrnete rukáv, abyste si nechali nakreslit vlastní obrázek, podívejte se pro inspiraci na několik následujících obrázků.
Někteří vývojáři vědí, jak z příšerného kódu udělat nádherný. Budou kritizovat tento článek. Ovšem vývojáři by se přece neměli starat o krásu kódu, to není jejich práce. Místo toho by se měli zaměřit na vytváření skvělých produktů, což je nesrovnatelně více uspokojující.
Některým vývojářům občas může připadat, že nekonečná práce na stejném kódu je trochu nudná. No a získání znalostí nových programovacích jazyků/dovedností a IT nástrojů je nezbytné, pokud chcete zůstat v kontaktu s rychle se měnícím technologickým světem. Ale vědět, co je vhodné se naučit, není vždy zřejmé. Váš čas na tomto světě je omezený a nikdy se nemůžete stihnout naučit všechno. Je tak třeba zaměřit se tím správným směrem.
I ti nejzkušenější vývojáři mohou někdy přemýšlet o časech, kdy pracovali v týmu s dalšími dokonalými programátory. Přesto mohla být kvalita kódu k ničemu. Tady je návod, jak se to může stát, a co dělat, aby se minimalizovala šance, že se to stane právě vám.
Microsoft vyvinul velmi inovativní způsob, jak najít toho nejlepšího developera do týmu. Společnost ukryla pracovní inzerát do zdrojového kódu Bing.com.
Již řadu let se živím kódováním webů jako HTML kodér. Už dávno vím, že v dnešní době se bez kvalitních pomocných nástrojů a aplikací žádný developer neobejde. Šetří nám čas, usnadňují nám práci a obecně dělají celý proces kódování webu jednodušší.
Být dobrým kodérem v uznávané Silicon Valley, to už znamená, že už patříte mezi elitu. Nejde jenom o prestiž, ale také o "hmotné statky". Kodéři pracující v jednom z nejuznávanějších technologických center na světě jsou totiž také slušné přepláceni a hýčkání svými zaměstnavateli. Nezřídka se stává, že mají k dispozici firemní automobil s vlastním šoférem, který je dopraví, kam se jim zlíbí.