Většina planety používá Windows, Linux nebo OS X, ale u Severní Koreje nás fakt ani nepřekvapuje, že si vyvinuli vlastní operační systém. Špehují s ním totiž své občany.

Většina planety používá Windows, Linux nebo OS X, ale u Severní Koreje nás fakt ani nepřekvapuje, že si vyvinuli vlastní operační systém. Špehují s ním totiž své občany.
Bývalý zaměstnanec společnosti Google dostal šanci navštívit univerzitu věd a technologií v Pyongyangu v Severní Koreji. S sebou domů si přivezl jeden velmi nezvyklý suvenýr, který se nepovede sehnat jen tak někomu.
Čas od času se objeví internetová kampaň, která nám dokazuje, že lidé jsou schopni vybrat peníze na cokoliv. Však si vzpomeňte třeba na bramborový salát z Kickstarteru. Podobně absurdně znějící kampaň teď běží na Indiegogo. Vybírají se tam peníze osvobození lidu Severní Koreje.
Možná jste už zaslechli něco o hře Glorious leader!. Je to 2D akční hra s nejvyšším vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem v hlavní roli. Mimoto se pak ve hře objevil i Obama a motiv hackerského útoku na Sony. Tvůrci hry očividně nemají strach naprosto z ničeho.
Severní Korea od pondělí zaznamenává významné výpadky internetu. Chvilkami je úplně odpojená. Jenže takové odpojení obvykle nepřijde samo, takže teď všechny otázky směřují na USA. Je to odplata za to, že Severní Korea provedla hackerský útok na Sony? Bílý dům mlčí.