Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: kamera

Hackeři mohou proniknout do bezpečnostních kamer Dahua, protože obsahují chyby

Určité druhy bezpečnostních IP kamer a videorekordérů značky Dahua Technology obsahují chyby, kvůli nimž mohou počítačoví piráti proniknout do přístrojů a ovládat je vzdáleně. Bezpečnostní chybu, která umožňuje využít zadní vrátka, odhalil tester vystupující pod názvem Bashis.

Slovenský projekt Benjamin Button pomáhá uchovávat dětské vzpomínky

Co si pamatujete ze svých prvních let na tomto světě? Nejspíš jenom to, co vám vyprávěli rodiče, nebo co jste měli dokonce zdokumentované na fotografiích.

Ředitel FBI z bezpečnostních důvodů doporučuje, abyste si na počítači zakryli webkameru

V červnu jsme vás informovali o tom, že Mark Zuckerberg sdílel fotografii, na které je vidět, že přes webovou kameru a mikrofon na svém laptopu má nalepenou lepicí pásku. Ale někteří jedinci se tomuto bezpečnostnímu opatření vysmívají, přestože i samotný ředitel FBI James Comey doporučuje, aby si všichni lidé chránili své soukromí a webkameru něčím zakrývali.

Proč na Faerských ostrovech připevňují kamery na ovce

Víte, kde se nachází Faerské ostrovy? Leží v Atlantském oceánu mezi Norskem, Islandem a Velkou Británií. Území patří Dánsku. No a teď se tam odehrává podivný projekt Googlu. Nebo spíš úsměvný? Posuďte sami.

Špionážní oko! Filmař nahradil skleněné oko kamerou

Kanaďan přišel v devíti letech o jedno oko a o třicet čtyři let později se rozhodl, že klasické skleněné oko nahradí za technologickou vychytávku – oční kameru. Jmenuje se Rob Spence, má 43 let, působí jako filmař v Torontu a vynalezl oční protézu s kamerou.

Guardians of the Galaxy 2: První film natočený kamerou s rozlišením 8K

Pro většinu z nás je kamera s 8K rozlišením úplnou zbytečností a cenově nedostupnou záležitostí. Toto ovšem neplatí pro filmaře z Hollywoodu, kteří vždy najdou skvělý důvod proč použít stále modernější technologie. Takže pokud bude mít tato kamera s 8K rozlišením úspěch, můžeme se už brzy těšit na více natočených filmů natočených právě touto technologií.

Nokia OZO, malá sférická 360° kamera pro virtuální realitu

Virtuální realita se stává čím dál tím diskutovanějším tématem. Firmy se nestále předhánějí v tom, kdo vyrobí lepší technologii, které dokážou pořídit ten nejlepší obsah. Společnost Nokia vytvořila speciální sférickou 360° kameru s názvem OZO, která dokáže natočit video, které je pak možné přehrát s jedním z headsetů, které by měly být dostupné na začátku příštího roku.

LucidCam, kamera, která získala ocenění za nejlepší startup 2015 na Sierra Ventures CXO summitu

LucidCam je stereoskopická kamera, která dokáže zachytit 180° záběry ve Full HD rozlišení. Tato kamera získala mnoho ocenění, mezi které patří například ocenění za nejlepší nový startup v The Sierra Ventures CXO Summit a ocenění za nejlepší inovaci 2015 udělenou na Beijingské Univerzitě.

VIDEO: Když na svatbě na láhev whisky připevníte GoPro

VIDEO: Když na svatbě na láhev whisky připevníte GoPro

Tohle video naprosto věrně zachycuje svatbu a celou její podstatu. A GoPro kamera díky němu splnila svůj konečný účel. Teď už viděla všechno. Můžeme ji snad poslat už jen do vesmíru, aby zachytila hvězdy a mlhoviny. Ale nebudeme předbíhat, třeba se i toho někdy dočkáme. Každopádně pro tentokrát je dost zajímavá i dokumentace svatby.

VIDEO: Formule 1 z pohledu infračervené kamery

VIDEO: Formule 1 z pohledu infračervené kamery

Infračervená kamera přináší spoustu možností a nových pohledů pro motoristy. O tom přesvědčila společnost FLIR, která před několika dny vydala video, ve kterém zachycuje teplotu při pálení pneumatik (samozřejmě z pohledu zmiňované infračervené kamery)!

Vtipálci předstírali vraždu před kamerou auta Google Street View

Když se člověk nudí, má různé nápady. Ani dospělí častokrát nedomýšlí, kam až by mohly zajít následky povedeného vtípku. Dva muže ze Skotska ani ve snu nenapadlo, že když budou předstírat vraždu před autem Google Street View, bude to vyšetřovat policie.

Video: Jak spadla praseti z nebe svačina v podobě kamery

Na tomto videu máme jedinečnou možnost pozorovat první setkání prasete s technikou 21. století. Vidíme, jak si kameru prvně prohlíží a pak postupně po krůčkách oťukává. Taky se nám nabídne pár detailních pohledů do vnitřku jeho úst.

Nahoru