Štítek: Jízdní kolo

V Kodani je více bicyklů než automobilů

V Dánsku je jízda na kole velice oblíbená, přičemž podle nové studie je v Kodani počet bicyklů vyšší než počet automobilů. Donedávna se monitorování počtu bicyklů provádělo ručně, ale nyní jsou po město rozmístěné elektrické senzory pro počítání jízdních kol kroužících ulicemi. Počet bicyklů je 265 700 a počet automobilů je 252 600.

Jízdní kolo, které trpí symptomy roztroušené sklerózy

Roztroušená skleróza je chronické autoimunitní onemocnění, které napadá centrální nervovou soustavu. Nezisková organizace MS Melbourne Cycle každoročně pořádá charitativní jízdu na podporu lidí s tímto onemocněním. Agentura Grey Australia vytvořila pro tuto událost unikátní kampaň.

BICYKL BUDOUCNOSTI: Upozorní vás na blížící se auto a najde ideální trasu

Stačí vložit smartphone do připraveného místa v konstrukci a klasické jízdní kolo se promění na moderní zařízení, které se přizpůsobí vašim potřebám. V americké Kalifornii působí proslulý výrobce jízdních kol Specialized, který je na trhu s tímto sortimentem zboží od roku 1974.

Dbejte na výstražné cedule na přejezdu!

Dbejte na výstražné cedule na přejezdu!

Pozor sloup!

Pozor sloup!
Pokuta za rychlost na kole?

Pokuta za rychlost na kole?

Představte si, že jedete po dálnici a náhle vás předjede cyklista. Hlavou vám proběhne: „Přehnal jsem to s energetickými nápoji, nebo na mě jde mikrospánek?“. Ne, jste úplně v pořádku, pouze londýnský výrobce rámu sestavil nadprůměrně vybavené kolo.
Nahoru