Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Jack Dorsey

Twitter rozšíří limit tweetu na 10 000 znaků

Jednou z věcí, která dělá Twitter zvláštním, je limit znaků, které můžete vměstnat do jednoho tweetu. V současné době jich je jen 140, aby byly zprávy krátké a výstižné. Brzy by se to ovšem mělo změnit.

Jack Dorsey z Twitteru rozdělil svým zaměstnancům stovky milionů dolarů v akciích

Jack Dorsey, který stojí na vedoucí pozici v Twitteru, na svém Twitteru oznámil, že třetinu svých akcií rozdělí mezi své zaměstnance. Firma prochází velkými změnami a Jack Dorsey chtěl touto cestou pravděpodobně pozdvihnout pracovní morálku ve firmě. Zaměstnanci technologických společností očekávají lepší motivaci než je dobrý plat a právě akcie Twitteru rozhodně motivaci napomohou.

Miliardový startup Square od spoluzakladatele Twitteru míří na burzu

Jack Dorsey, spoluzakladatel Twitteru a člověk, který dostal nápad na založení dalšího miliardového startupu Square, konečně dostal svou firmu k veřejné nabídce akcií. Za první polovinu tohoto roku získal Square tržbu ve výši 560,6 milionů dolarů a ztrátu 77,6 milionů dolarů.

První tweety: I velké společnosti jednou na Twitteru začínaly

Když v březnu 2006 vznikl Twitter, ani jeho tvůrci si nebyli moc jistí, co to vlastně ten Twitter je. Mnoho lidí jej nazývalo sociální sítí, někteří mu zase říkali mikroblogovací platforma. Spoluzakladatel Evan Williams ho původně popsal jako „status updates and social utility“ – tedy takový sociální nástroj určený k aktualizaci stavu. Problém byl v tom, že Twitter se vlastně ani nedal nijak pořádně popsat. Bylo to totiž něco úplně nového.

Nahoru