Teherán, turisty téměř nedotčené město, se pomalu otevírá světu. Jeho umělecké instalace by mu mohla závidět i mnohá, světově známější místa. Tento měsíc byl v íránské metropoli, při vstupu do parku Mellat, nainstalován průchozí tunel tvořený tisíci barevnými světly.
Íránské úřady zakázaly aplikaci Pokémon GO kvůli nespecifikovaným „bezpečnostním obavám“. Rozhodnutí vydala Vysoká rada pro virtuální prostory, úřední subjekt dohlížející na online aktivity v zemi.
Atena Farghadaniová, umělkyně z Íránu, která se nebojí dát najevo svůj názor. Zcela otevřeně a na rovinu kritizovala tamní režim, čímž si vysloužila trest. Když si podala ruku se svým právníkem, přilila tak vodu do ohně. Soud jí odsoudil k trestu necelých třinácti let ve vězení.
Skupina íránských hackerů používá falešné profily na sociálních sítích a falešný zpravodajský portál, který má provádět špionážní útoky na nejméně 2000 lidí. Zaměřují se především na vedoucí americké vojenské a diplomatické pracovníky, personál kongresu, novináře z oblasti Washingtonu DC, americké experty na všechno možné, lidi pohybující se v okolí obrany v USA a Izraeli. Další oběti byly zaměřeny ve Velké Británii, Saúdské Arábii a Iráku.
Mešity byly vždy zajímavé, v Íránu ve zdejší mešitě Nasir al-Mulk v Širázu, kde se vyplatí si přivstanou. Proč? Za ranních hodin vytvářejí místní vitráže nádherné kompozice barev.
Irán. Většině lidí se vybaví Blízký východ a tedy i plno nelichotivých věcí – terorismus, téměř totalitní režim, chudoba, potlačování práv žen a mnoho dalších nešvarů. Íránský fotograf Hossein Fatemi se tyto stereotypy pokusil nabourat, a tak nafotil i místa a události, o kterých se moc nemluví.
12. 3. 2013. 06:19 – Ať už mají internetoví nadšenci na teokracii a náboženství libovolný názor, zasahování do svobodného browsingu internetu spolehlivě nažhaví uživatele kdekoli na světě.
Některé země se snaží dostat internet pod svoji kontrolu v globálním měřítku. V Dubaji proběhne 3.prosince konference OSN, kde se rozhodne o možnosti kontroly internetu nějakou mezinárodní organizací pod hlavičkou OSN. USA jsou striktně proti.
Nedávno proběhly útoky na americké banky a Bílý dům. Tyto incidenty ukazují, jak je snadné napadnout i tak dobře chráněné organizace, jako jsou bankovní domy nebo sídlo prezidenta Spojených států.
Národní informační síť nyní nahrazuje internet pro vládní činitele. Zanedlouho budou také občané připojeni k vlastní síti. Přístup ke stránkám Google, Twitter nebo Facebook nebude možný ani při využití technických vylepšení.