Štítek: Investor

Uber míří do Brna, kde bude hledat nejlepší podnikatelské nápady

Uber spolupracuje s investiční společností Credo Ventures, přičemž společně poskytují rady začínajícím podnikatelům. V rámci celoevropského projektu UberPITCH budou autoři prezentovat svůj podnikatelský plán profesionálním investorům, od kterých obdrží zpětnou vazbu a rady. A zároveň se ti nejlepší z celé Evropy setkají se spoluzakladatelem Uberu, se kterým mohou diskutovat o obchodní strategii.

Solopreneur

Sólo podnikatel nebol-li solopreneur je člověk podnikající na vlastní pěst. Jinak řečeno je to moderní podnikatel 21. století, který svůj byznys řídí výhradně sám a nepotřebuje k tomu nikoho dalšího….

Jaký byl letošní Shopcamp 2015?

Začnu asi jako obvykle takovou omáčkou – obvykle na konference moc nejezdím. Nějak to nedávám časově, a když mám volný den, raději jej věnuji vlastnímu podnikání anebo vlastním školením než tomu, že budu jezdit po konferencích. Letos jsem udělal trochu výjimku a těch konferencí jsem navštívil více. Jednou z nich byl také letošní Shopcamp. A jaký byl?

Prodal firmu a zaměstnancům rozdal 27 milionů dolarů

Zatímco české sobecké firmy nepreferují zbytečné rozdávání peněz svým zaměstnancům, tomuhle podnikateli se povedlo něco neuvěřitelného. Turecký majitel firmy prodal svou společnost, utržené peníze následně rozdal svým zaměstnancům.

10 otázek, na které se vás na 99 % zeptá každý investor

Sehnat investora je často klíčovým úkolem podnikatele, a proto byste mu měli věnovat dostatečnou pozornost. Než se setkáte s potenciálním investorem, měli byste si připravit minimálně odpovědi na následující otázky. Na ty totiž určitě dojde.

Zajímavý web #33: Devětadvacetiletý mladík dostal 15 milionů dolarů na analýzu písňových textů

Zajímavý web #33: Devětadvacetiletý mladík dostal 15 milionů dolarů na analýzu písňových textů

Brooklynský startup Rap Genius sází na celosvětovou posedlost texty populárních songů jako na způsob, jak se dají vydělat slušné peníze. Spoluzakladatel stránky Ilan Zechory projektu věří: „Začalo to jako hobby, ale věříme, že se z nás stanou největší stránky na světě – větší než Facebook, větší než Google, větší než Yahoo.“
Nahoru