Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Intel

Ve firmě Intel najdete automat vydávající počítačové příslušenství

Zaměstnanci ve většině firem mají k dispozici automaty na kávu, jídlo či vodu. Ale technologická společnost Intel vystupuje z davu, přičemž ve svém centru výzkumu a vývoje umístil dotykový automat pro opravdové geeky. O tuto informaci se podělil jeden uživatel na síti Reddit. Speciální dotykový automat slouží k vydávání počítačového příslušenství, a tak zaměstnanec nemusí žádat o tyto součástky IT oddělení a čekat, než dorazí.

OBRAZEM: Budeme chodit do divadla sledovat hologramy?

Britská Královská Shakespearova Společnost spojila síly s Intelem a The Imaginarium Studios – těmi, jenž stvořili dechberoucí záběry, ve Zrození Planety opic a nejnovějších Star Wars: Síla se probouzí. Vůbec poprvé, je…

Intel chce mít vlastní umělou inteligenci. Kupuje firmu Movidius

Společnost Intel je největším světovým výrobcem polovodičových obvodů a velkým hráčem na trhu s počítačovým hardwarem. Technologický gigant koupil společnost Movidius, specialistu na čipy pro umělou inteligenci a vizuální vnímání počítačů.

John McAfee žaluje Intel za to, že nemůže používat vlastní jméno

John McAfee je antivirový průkopník, který vytvořil jeden z nejpopulárnějších bezpečnostních programů na světě. Antivirový program však prodal společnosti Intel v roce 2010 za 7,68 miliardy dolarů. A nyní John McAfee žaluje společnost Intel, protože když chtěl přejmenovat svou firmu MGT Capital Investments Inc. na John McAfee Global Technologies Inc., Intel mu to zakázal.

Ajay Bhatt – skromný vynálezce, který světu dal USB technologii

Věc, bez které si nedokážeme představit v současnosti snad žádný pořádný počítač je určitě typický USB konektor (zapomeňme na chvíli na Macbooky, které mají konektor vlastní). Díky němu můžeme počítač spojovat s různými komponenty, vstupními a výstupními zařízeními a tak podobně. Avšak, víte vůbec, kdo tuto “nechytřejší věc v oboru IT” vymyslel?

Intel přišel s prckem zvaným Computer Stick, ostatní už na něčem podobném pracují

Není to tak dávno, co počítač byl synonymem pro obrovskou hlučnou krabici, jejíž funkce byly pro tehdejší populaci nadmíru ohromující. Nyní už nemusí být takové zařízení ani viditelné a je chytřejší než uživatel samotný. Přec jen, existuje tolik vymožeností jako nové robotické technologie, drony, 3D tiskárny a další. Avšak tohle dnes stranou, my se chceme podívat na zoubek tzv. stick computeru.

Google daruje $775 000 na Code2040

Google podle zprávy The Wall Street Journal daruje grant ve výši 775 000 dolarů neziskové skupině Code2040, která chce dosáhnout toho, aby v technologiích nepracovali jen bílí lidé. Code2040 prý peníze během příštích dvou let využije na bezplatné vzdělávací programy pro 5000 studentů černošského a latinskoamerického původu. Rovněž se chystá expandovat do tří nových měst.

VIDEO: Sheldon z Big Ben Theory je novou tváří Intelu

VIDEO: Sheldon z Big Ben Theory je novou tváří Intelu

Hlavní postava z kultovního seriálu – Big Ben Theory, Jim Parsons, se nyní stal tváří Intelu. Jim, který v seriálu ztvárnil postavu génia Sheldona Coopera, nyní v reklamách Intelu prezentuje technologii RealSense 3D.

Shubham Banerjee: 13-letý CEO společnosti a tvůrce tiskárny na Brailovo písmo z Lega

Shubham Banerjee je již ve svých 13ti letech CEO společnosti Braigo Labs, která se zabývá výrobou tiskáren pro Braillovo písmo. Zajímavé je, že ještě před rokem neměl Shubham vůbec ponětí, co vlastně Braillovo písmo je.

Intel provedl největší investici ve své historii

Společnost Intel provedla největší investici v historii své divize datových center. Firma investovala do startupu společnosti Cloudera, která před pár týdny oznámila investici ve výši 160 milionů dolarů. Nyní přiložil ruku k dílu i Intel, o čemž se již nějakou dobu spekulovalo.

Jak počítač generuje náhodná čísla

Generování náhodných čísel je potřebné snad všude od kryptografie přes videohry až k hazardu. Zřejmě to nevíte, ale existují dvě kategorie náhodných čísel – „pravá“ náhodná čísla a pseudonáhodná čísla. Rozdíl mezi nimi je důležitý pro bezpečnost šifrovacích systémů. Takže pojďme se na to podívat.

Zajímavý web #80: Kolik si vydělají známé firmy za jednu sekundu?

Taky vám tato otázka zní zajímavě? Nebo to snad radši ani nechcete vědět? Je fakt, že tak obrovské množství peněz, které se v úspěšných technologických firmách točí, je obtížné si představit. Proto je rozumné představovat si množství vydělané za jednu sekundu. I to je však lepší znázornit.

Samsung potvrdil akvizi startupu Boxee. Chystá se vývoj nové chytré televize?

Samsung potvrdil akvizi startupu Boxee. Chystá se vývoj nové chytré televize?

Jihokorejský gigant zakoupil izraelsko-americký statup Boxee, který se zaměřuje na streamování médií a zábavy a vývoj set-up boxů. Posledním zařízením startupu byl Boxee Cloud DVR. Dá se z akvizice usuzovat na budoucí směřování Samsungu?
Hardwarové čištění vašeho počítače

Hardwarové čištění vašeho počítače

Ty vole, otevřel jsem počítač a zůstal jsem s otevřenou hubou. To bylo horší než když jsem musel u prarodičů uklízet na půdě.
Budoucnost: Telefon nabitý za 20 s

Budoucnost: Telefon nabitý za 20 s

Hodiny čekání na nabití telefonu se může stát minulostí. A to díky jen 18 let staré studentce, která v pátek na mezinárodní vědecké soutěži získala cenu 50 000 dolarů. Vytvořila energetické paměťové zařízení, které může být nabito za 20 až 30 sekund.
Ceny notebooků s operačním systémem Windows 8 stále klesají

Ceny notebooků s operačním systémem Windows 8 stále klesají

Řidký zájem o Windows 8 je samozřejmě pro Microsoft špatná zpráva, pro zájemce nových notebooku je však tato zpráva velice příznivá.
Nahoru