Skupina pěti studentů z ČVUT, pod vedením profesora Jana Šedivého, vyhrála se svým chatbotem Alquist druhé místo v soutěži Amazonu v Las Vegas. Studenti ukázali, že Česko patří mezi špičku…

Skupina pěti studentů z ČVUT, pod vedením profesora Jana Šedivého, vyhrála se svým chatbotem Alquist druhé místo v soutěži Amazonu v Las Vegas. Studenti ukázali, že Česko patří mezi špičku…
Google zaměstnal 13 let starého chlapce indického původu z Bramptonu v Kanadě, který prokázal ohromné schopnosti v oblasti programování. Bude dostávat plat 1,25 milionu dolarů ročně. Zatímco děti jeho věku mají plné ruce práce s hraním a počínající pubertou, Bakshi je už vývojářem softwarového obsahu, který navrhuje také algoritmy.
Výzkumná společnost Interbrand zveřejnila seznam 100 nejhodnotnějších světových značek za rok 2017. Stejně jako v předcházejících letech se na prvním místě udržela technologická společnost Apple, jejíž hodnotu Interbrand vyčíslil na 184 miliard dolarů (přes čtyři biliony korun). Na druhém místě skončil vyhledávač Google.
Víte, jak velký je atom? Je hodně hodně malý. První, komu se podařilo s atomy manipulovat, byl shodou okolností Donald Eigler z IBM.
V posledních týdnech se mezi podnikateli nemluví o ničem jiném než o elektronické evidenci tržeb, kterou zavádí ministr financí Andrej Babiš. Jak je to ve skutečnosti o hardwaru pro EET?
Projekt umělé inteligence Watson od IBM, který porazil člověka ve hře ‚Jeopardy‘, zachránil život. Doktoři z Tokijské univerzity uvádějí, že umělá inteligence šedesátileté ženě diagnostikovala vzácnou formu leukémie.
Hana Pechová pracovala šest let ve společnosti IBM ČR. A nyní se rozhodla doplnit tým společnosti Lundegaard, kde od června nastoupila na pozici senior online consultant. V její kompetenci bude zlepšování UX a realizace omnichannel řešení pro klienty.
V Praze v prostorách hotelu NH Prague se 26. – 27. května konal již 15. ročník konference Data Center & Business World. Jedná se o konferenci o datových centrech a IT, na které jsou pravidelně představovány inovace v oblasti hardwaru a softwaru, mluví se také o zákaznických projektech a podpoře technologických a IT partnerů.
To, že se banky snaží své klienty chránit před nebezpečím online světa, je v pořádku. Určitě je dobře, že počítačově méně zdatné uživatele informují o aktuálních formách phishingu nebo o tom, že by si měli dávat pozor, když se do internetového bankovnictví přihlašují z neznámého počítače. Ale když vám vnucují nainstalovat si software, který bude údaje o vás odesílat IBM, zcela v pořádku to určitě není.
Dotykový displej je dnes už naprostou samozřejmostí všech nových telefonů, i když samozřejmě existují lidé, kteří se odmítají vzdát svých tlačítkových krabiček. Nicméně tušili jste, že první mobil s dotykovým displejem byl vyroben už v roce 1993?
Slovenský student Martin Vargic zhotovil mapu internetu Map of the Internet 1.0. Na mapě můžete najít různá čarovná zákoutí jako „Záliv Googlu“ nebo „Krajinu zapomenutých webových stránek“. Martin mapu vytvořil pod pseudonymem JaySimons. Najít ji můžete na serveru DeviantArt.
Společnost IBM opět představila seznam pěti velkých inovací, které by v následujících pěti letech mohly absolutně změnit náš život. Troufnete si tipnout, které z nich mají potenciál stát se něčím obrovským a které zůstanou naopak někde v koutku zapomenuty?
Taky vám tato otázka zní zajímavě? Nebo to snad radši ani nechcete vědět? Je fakt, že tak obrovské množství peněz, které se v úspěšných technologických firmách točí, je obtížné si představit. Proto je rozumné představovat si množství vydělané za jednu sekundu. I to je však lepší znázornit.
IBM je globální společnost a proto je dobré s ní dobře vycházet. Tímto se řídí slovenská vláda a podporuje IBM ve velkém.