Dnes vyšlo 1 článků

Štítek: Hologram

Nová technologie za pomoci WiFi signálu odhalí, kdo je v místnosti

WiFi signál. Řekli byste, že díky němu se dá odhalit, kolik lidí je v místě, kde signál je? Ano, je to možné i přes zdi vašeho domova. Zatím tato nová technologie není v provozu běžného užívání, ale na základě výzkumu víme, že to možné je. Pokrytí WiFi signálem je téměř všudepřítomné, což znamená, že nebudeme neviditelní nikde.

Pornografický průmysl dostává zcela jiný rozměr. Zobrazte si hologram striptérky

Z dotykových displejů se brzy přejde na interaktivní hologramy. V praxi to znamená, že namísto video hovoru se dotyčná osoba zobrazí před vámi v trojrozměrné podobě. To samé platí i pro erotický obsah.

OBRAZEM: Budeme chodit do divadla sledovat hologramy?

Britská Královská Shakespearova Společnost spojila síly s Intelem a The Imaginarium Studios – těmi, jenž stvořili dechberoucí záběry, ve Zrození Planety opic a nejnovějších Star Wars: Síla se probouzí. Vůbec poprvé, je…

Nic není nemožné! Vědci vytvořili kvantový hologram

Vědci se ještě do nedávné doby domnívali, že vytvořit kvantový hologram je nemožné. Mysleli si totiž, že základní fyzikální zákony to zakazují. Nicméně vytrvalá skupina vědců na univerzitě ve Varšavě nyní vytvořila nemožné – hologram z osamělé částice světla. Tento úspěch představuje zároveň novou éru kvantové holografie, která vědcům poskytne nový úhel pohledu na kvantové jevy.

Japonci vytvořili hologramy, kterých se můžete dotknout

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste se svého kamaráda nebo partnera mohli při online hovoru dotknout, i když je na druhé straně zeměkoule. Výzkumníci z univerzity v Tokiu se snaží, aby se tato představa stala skutečností. Vytvořili hologram, kterého se můžete dotknout.

Bentley vymýšlí holografického komorníka v autě

Cítíte se osamocení? Nemáte si v autě s kým povídat? Počkejte pár let a pak bude problém vyřešen. Bentley totiž uvažuje o holografickém společníkovi, který by vždy mohl sedět na zadním sedadle.

Společnost Microsoft vyvíjí holografickou komunikaci ve stylu Star Wars

Americká společnost Microsoft si užívá spoustu zábavy s novým projektem HoloLens. Zatímco příznivci s nadšením očekávají, kdy si budou moci projekt vyzkoušet. Výzkumný tým vyvinul vychytávku jménem Holoportation. Vytvoří živý hologram osoby, která se nachází ve vedlejší místnosti.

Jak promítat hologramy z mobilu? Stačí vám obal od CD

Uchvátily vás Hololens od Microsoftu? K dostání by měly být příští rok, ale vy nemusíte čekat. Promítat si 3D obrazy lze i bez nich. Stačí vám trochu šikovnosti, obal od CD, izolepa, papír, tužka, nůžky a nožík.

Hologramy v Rusku chrání parkovací místa pro postižené

Už jste někdy přemýšleli o tom, že zaparkujete na místě pro zdravotně postižené, když nikde jinde nebylo volno? U nás by si to tolik lidí nedovolilo, ale v Rusku se to děje běžně. Tam na speciálně označených místech parkují i tehdy, když je kolem volno. Považují to za tak vážný problém, že se jedna nezisková organizace s vášní pro sci-fi pustila do boje.

Michael Jackson ožil! Bude nás čekat hvězdný comeback na pódia?

Michael Jackson ožil! Bude nás čekat hvězdný comeback na pódia?

Král popu opět na pódiu, tentokrát na prestižním předávání cen Billboard zazpíval svůj nový hit Slave to the Rythm. Legrace? Ne, nejedná se ani o černý humor, spíše o výplod vývojářů a grafiků, kteří předvedli excelentní výkon v hologramové technologii.

Nahoru