V pondělí zažil potravinářský řetězec Lidl historický milník, vstoupil totiž do segmentu e-commerce. Nově zprovozněný e-shop spotřebního zboží však zatím pouze testuje, přístup do pilotní verze proto pod zabezpečením pomocí hesla…

V pondělí zažil potravinářský řetězec Lidl historický milník, vstoupil totiž do segmentu e-commerce. Nově zprovozněný e-shop spotřebního zboží však zatím pouze testuje, přístup do pilotní verze proto pod zabezpečením pomocí hesla…
Internetoví uživatelé po celém světě podceňují ochranu hesly v online prostředí a volí velice slabá hesla. Společnost Kaspersky Lab provedla průzkum, z něhož vyplývá, že se uživatelé zbytečně vystavují rizikům tím, že používají slabá či opakující se hesla.
Po českém internetu se v posledních týdnech opět šíří phishingové stránky. Všechny mají totožný cíl: zjistit vaše přihlašovací údaje na Facebook. Podle údajů, které zjistil jeden budoucí hacker, se nachytalo už více než 10 000 lidí.
Pamatovat si hesla bylo vždycky otravné a v dnešní době, kdy má mít bezpečné heslo mnoho znaků, musí obsahovat čísla, velká a malá písmena a speciální znaky, je to ještě horší. Google už má naštěstí představu, jak nás hesel zbavit. Bude k tomu potřeba jen telefon, který stejně většina z nás nosí stále u sebe.
29. října 1969 byl poprvé úspěšně přenesen malý úsek dat mezi dvěma vzdálenými počítači. Pokud hovoříme o malém úseku dat, myslíme opravdu malý úsek dat. Jako všichni víme, velikost je relativní, pro někoho je málo jeden megabajt, pro jiného jeden giga. Velikost prvního přenosu však byla o něco menší – posílalo se slovíčko ,,login“, z kterého to na druhý počítač zvládly jen první dvě písmena.
Český bezpečnostní startup Talkey umí mimo základní funkce i evidovat počet otevření e-mailu, automatické zavření zprávy po určitém čase, zákaz přeposílání nebo nemožnost otevření e-mailu po určeném datu. Další výhoda je ta, že Talkey nevlastní speciální šifrovací klíče u sebe, což znamená, že budoucí přístup k e-mailu má vždy jen příjemce a odesílatel.
Nejpoužívanější hesla světa jsou 123456, 12345 a password. Na seznamce pro nevěrníky Ashley Madison, která byla před nedávnem napadená hackery, tyto tři hesla zaujímají první tři místa v žebříčku nejpoužívanějších hesel.
Jistě jste si již několikrát dali nějaké předsevzetí pro nastávající rok. Předsevzetí si lidé dávají každý rok. Například dokončit školu, naučit se anglicky, nebo například zhubnout. Už jste si ale někdy dali „technologické předsevzetí“? V tomto článků najdete hned několik příkladů, kterými se můžete inspirovat.
Naše hesla jsou velice citlivá data, a proto je často nemáme napsané tam, kde je vždy najdeme. Určitě už se každému z nás alespoň jednou stalo, že jsme si nemohli na důležité heslo vzpomenout. A to hlavně proto, že v rámci bezpečnosti je nutné hesla neustále měnit. Nezisková organizace FIDO přichází s revolucí v bezpečnosti a klasická hesla nahradí bometrickými a dalšími faktory.
Existuje spousta věcí, které děláme jen proto, že jsou jednodušší a pohodlnější. Přestože víme, že mohou být nebezpečné. Některé špatné návyky přitom mohou ohrozit bezpečí vašich osobních údajů. Pojďme se tedy podívat na deset běžných návyků, kterým byste se měli snažit vyhnout.
Jaké by měly být pravidla při tvorbě hesla? Každý z nás je asi zvyklý na nějakou minimální délku, popřípadě na požadavek aspoň jednoho písmene nebo speciálního znaku. Ale texaský vládní web zaměřen na přídavky pro děti to posunul o několik kroků dál.
Včera večer došlo k další krádeži hesel. Tentokrát u uživatelů Gmailu. Mluví se o pěti milionech odcizených hesel. Google uvádí, že se jednalo o účty buďto neaktivní nebo blokované.
Jasně, už jste o tom slyšeli určitě hodně. Ale pokud se vám rozhodne poradit přímo taková společnost, jako je Microsoft, stojí za to poslouchat. Nedávno publikovali na blogu pár doporučení, jak chránit svá online data.
Majitelé iPhonu se často považují za úplně jinou komunitu – obvykle za něco lepšího. Ale ukazuje se, že vlastně nejsou jiní než ostatní. Když byly z iCloudu získány fotky nahých celebrit, byla samozřejmě odhalena i hesla. A nutno podotknout, že někteří (nejen) slavní by měli popřemýšlet o nějaké silnější ochraně.
Nedávno jsme vás informovali, že hackeři ukradli účty uživatelů eBaye. Teď tu máme podobný případ. Tentokrát jde o Avast, zasažených je podle všeho asi 400 000 uživatelů. Prý ale nedošlo ke ztrátě finančních údajů, což je jediné štěstí.
Prokázalo se, že se na černém trhu objevilo 360 milionů ukradených přihlašovacích údajů. Podle odborníků je toto množství informací naprosto ohromující. Emailové adresy by se mohly samozřejmě snadno prodat různým spammerům, ale zasvěcení se shodují, že obrovská databáze může otevřít dveře i online bankovním účtům, podnikovým sítím či zdravotním záznamům.
Občas se někde objeví zprávy o „hacknutých“ účtech. Že nechápete, jak k tomu hacknutí mohlo přesně dojít? Věřte nebo ne, ale do účtů se někdo naboural pravděpodobně poměrně jednoduchým způsobem – útočníci nepoužívají žádnou černou magii.
Počáteční týdny roku 2014 byly pro Microsoft náročné. Syrští hackeři si totiž posvítili na několik jejich účtů na blogu a sociálních sítích. Nestalo se prakticky nic příšerného, používali je prostě k tomu, aby mohli psát anti-Microsoftské zprávy. Teď se ale projevuje, že se záležitost netýkala jen blogů a sociálních sítí.as
Je dobře známo, že lidé si ke svým účtům často dávají snadno zapamatovatelná, ale snadno rozlousknutelná hesla. Otázka, zda taková hesla jejich účty vůbec chrání, je pak sporná.
Mnoha uživatelům se již stalo, že jejich účty na sociálních sítích byly nějakým způsobem ohroženy. Například automaticky sdíleli podvodné odkazy svým přátelům či followerům a ani o tom nevěděli. Stát se obětí útoku je úplně snadné, nemusíte pro to ani udělat nic špatného. A protože je občas těžké vědět, co dělat v těchto situacích, máme tady takového malého základního průvodce, s jehož pomocí se dokážete s ohrožením svého účtu vypořádat.