Štítek: Graffiti

Nejdelší graffiti zeď na světě se nachází na Instagramu

Mnoho firem se na Instagramu snaží ukázat svou kreativitu, ale jen málo z nich zajde dál než ke kreativním fotkám. Některým se však podaří využít fotky ve tvaru dlaždic k velkolepým uměleckým dílům.

OBRAZEM: Sloni jako graffiti mění podobu afrického města

Minulý rok umělec jménem Falco Red Bull ozdobil ulice Kapského Města. Chtěl tímto změnit vnímání místních hodnot. Jeho díla pak vyfotografoval Luke Daniel, který dokázal dokonale zachytit spojení těchto obrazů se současnou podobou zdejších ulic. A proč si vybral právě slony? Možná proto, že i oni do Afriky zkrátka patří. 🙂

Pouliční umělec proměnil historický kostel v nádherný skate park plný barevných graffiti maleb

Pouliční umělec Okuda San Miguel vytvořil něco neuvěřitelného. Ve spolupráci se společností Red Bull proměnil historický kostel ve španělském městě Llanera v nádherný skate park plný barevných graffiti maleb. A s jasností můžeme říct, že jeho malby představují opravdu umělecká díla.

OBRAZEM: Graffiti umělec se rozhodl otestovat trpělivost místních orgánů pomocí menšího experimentu

Anonymní graffiti umělec se rozhodl otestovat trpělivost městské rady na malém cihlovém domě. Rozhodl se, že každý den na cestě do práce napíše něco na zeď. Celý experiment si poctivě zdokumentoval.

INZERCE: Jak se zbavit graffiti

No ano. Největší boom graffiti tu sice byl před několika lety, ale ještě pořád se najdou umělci, kteří chtějí svůj talent předvést na nějakém pěkně viditelném místě. Možná je takový člověk opravdu talentovaný a třeba je jeho výtvor i hezký, ale na většinu míst se prostě nehodí. Jenže co s tím?

OBRAZEM: Kresby na chodnících, které si hrajou s perspektivou

Street-art je relativně mladé umění, které se zaměřuje jak již jeho název napovídá (street je anglicky ulice) na ulice a jejich okolí. Už jsme si ukazovali mnoho street-artů, například jak perfektně zapadají do prostředí nebo jak dokážou perfektně zkrášlit skladiště. Nyní je čas na trošku jiné pouliční umění – na to, které se zaměřuje přímo na chodníky.

Umění, které perfektně zapadá do prostředí

Jistě budete s námi souhlasit, že street art patří do výtvarného umění. A oproti ostatním druhům umění vyniká jednou věcí – vždy je závislé na prostředí. A tato galerie je důkazem. Ať už se jedná o malé kresbičky nebo malby přes celé domy, vždy perfektně zapadají do prostředí.

Street-art: Jak ze skladiště udělat umělecké dílo

Grafitti. Prázdné opuštěné skladiště. Elektronická taneční hudba. Když se toto zkombinuje, tak vznikne úchvatné video. To je výsledkem spolupráce australské režisérky Selina Miles, hudebního producenta DJ Butcher , graffity umělce Fintan Magee a dalších.

Nahoru