Plánování dne je poměrně složité, protože v cestě stojí několik faktorů. Hlavním cílem Googlu je, aby vám plánování zjednodušil. Ve své vyhledávací aplikaci Google Search snadno najdete firmy, jejich otevírací dobu, umístění, fotografie, recenze a další informace. Aplikace je velice šikovná. A internetový gigant do ní nyní přidává další zajímavé funkce.
Svět se vzpamatovává z britského referenda o plánovaném opuštění Evropské unie. I když představitelé kampaně pro odchod z Evropské unie nyní kokrhají nad svým vítězstvím, spousta obyvatel Velké Británie ve skutečnosti netuší, pro co hlasovala.
Samozřejmě je to trochu nadnesené a nejspíš je to zbytečně nafouklá bublina. Každopádně se teď hodně mluví o tom, že Google má prostě radši bílou rasu.
Společnost Google aktualizovala svou mobilní aplikaci. Tato aplikace by měla nově lépe porozumět i složitějším dotazům než bylo doposud. Aplikace vám tedy umožní vyhledat veškeré údaje, které vás zajímají.
Google se poslední dobou zabýval řešením hacknutých stránek spammery. Takto hacknuté stránky jsou využívané k propagaci padělaného zboží, nelégálních léků, porna atd. Majitelé stránek, kteří nemají stránky dostatečně zabezpečené, mohou pociťovat značné škody.
Chcete vědět, co všechno o vás ví Google? S pomocí následujících šesti odkazů si to ukážeme. Možná budete překvapení, možná ne. Koneckonců docela to dává smysl, když se zamyslíte nad tím, jaké všechny údaje mu poskytujete.
Všichni jsme už slyšeli o tom, jak Google vyvíjí samořídící se auta, inteligentní kontaktní čočky, internet nosící balóny a další výmysly. Nedávno společnost představila svou nejnovější iniciativu, v jejímž rámci se pokusí využít nanočástice k hledání nemocných buněk v těle.
Google chce potěšit majitele autorských práv. Oznámil totiž, že přijal nová opatření k potrestání stránek, které hostují pirátský obsah. Jak je chce ztrestat? Jednoduše. Posune je níže ve výsledcích vyhledávání. Zpráva navíc přišla jako součást většího přehledu protipirátského úsilí. Google na svém blogu totiž v pátek zveřejnil článek Jak Google bojuje proti pirátství.
V roce 1998 vznikla společnost, která má nyní dosti silné jméno. Nejenže vyvíjí nejrůznější technické vymoženosti, jejím cílem je pomáhat lidem. Proto také vyhledávač této společnosti pocházející z Mountain View v Kalifornii, je tím nejkvalitnějším a nejpoužívanějším po celém světě.
Před 2 týdny jsme vás informovali o rozsudku Soudního dvoru EU, který říká, že „všichni máme právo být zapomenuti“ a že tedy Google musí v případě požádání odstranit z vyhledávání určité odkazy. A Google nyní spustil speciální nástroj.
V našem světě, kde jsme zahlceni informacemi, je často těžké najít přesně to, co hledáme. Ta otřepaná fráze, že na netu je přece všechno, se nám tak někdy nezdá příliš pravdivá. Avšak ona celkem je. Jen musíte umět hledat.
1947. Rozdělení Indie a Pákistánu postihlo milióny lidí. A přesně na tuto událost se zaměřil indický Google se svoji novou sérií reklam. Ukazuje zde spojení dvou přátel z dětství pomoci nejmodernějších technologií od Googlu.
Celý Google je založen na jeho největší službě – vyhledávači, který může zodpovědět vaše otázky. A nyní doufá, že to samé zvládnout i lidé. Proto spouští novou službu Google Helpouts.
Pokud jste vedle Google reklam vždy chtěli vidět svůj zářící obličej, brzy se vám toto přání splní. Google v pátek oznámil plány na zavedení „sdílených doporučení“, pomocí kterých své reklamy rozšíří o informace o uživatelích, kteří reklamu zhlédli, dali jí +1 nebo na ni jinak reagovali.
Každé dva roky dělá Moz průzkum s více než stovkou špičkových profesionálů, aby dal dohromady Search Engine Ranking Factors – faktory hodnocení vyhledávače. Pro rok 2013 doplnili průzkum reálnými údaji z výzkumu 17 000 klíčových slov, který prováděl Dr. Matt Peters se svým vědeckým týmem.
V pátek se stalo něco zvláštního. Tedy aspoň pokud se zaměříme na jednoho z největších hráčů na poli technologií. Na ten den totiž připadlo 15. výročí založení Googlu a společnost zdůraznila, že k této příležitosti odhalí několik aktualizací svého vyhledávacího algoritmu. Ale pojďme teď ještě na chvíli zavzpomínat na to, jak se Google v uplynulém desetiletí a půl změnil.
V předchozím měsíci provedl Google tiše změnu zaměřenou na šifrování veškeré vyhledávací činnosti – s výjimkou kliknutí na reklamy. Tvrdí, že to bylo učiněno jako zvláštní ochrana pro uživatele, ale cílem společnost může být především blokování špionážní činnosti NSA. Nebo je to možná krok ke zvýšení příjmů z reklam. A nebo obě možnosti. Vítejte v matoucím světě Google bezpečného vyhledávání.
Máte-li produkt či provozujete-li nějakou službu, na kterou jste opravdu hrdí, měla by mluvit sama za sebe. Ale když přijde na věc, je každému jasné, že v dnešním online světě je důležité, aby byl produkt nebo služba dohledatelný i na webu. A k tomu pak potřebujete přivést na svůj web co nejvíce zákazníků.
Každé dva roky dělá Moz studie ohledně věcí, které mají silný vliv na pozici stránky ve výsledcích Google vyhledávání. Letos poprvé se Dr. Matt Peters a jeho vědecký tým zaměřili na vztah mezi vyšším hodnocením a počtem +1. Výsledky byly překvapující.