Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Francie

Francouzská města bojují proti zácpám a zavádějí veřejnou dopravu zdarma

Vybraná francouzská města se rozhodla bojovat se znečištěným ovzduším a ranními zácpami v ulicích tím, že zavádějí bezplatnou veřejnou dopravu. A výsledky jsou zatím velmi dobré. Ve městech se lépe…

Nový způsob podnikání: vinaři dávají zrát víno do moře

Na přehlceném trhnu, který poskytuje nejrůznější služby, je mnohem těžší prorazit s novinkou, která tu ještě není. Se skvělým nápadem přišli v Chorvatsku a ve Francii. Obě země jsou proslulé pěstěním vína a na to podnikatelé vsadili. Rozhodli se, že místo vinného sklípku, dají víno zrát na dno moře.

Tisková zpráva: ABB získala zakázku v hodnotě 270 milionů EUR na dodávku měníren pro elektrické vedení mezi Velkou Británií a Francií

Společnost ABB získala od britského provozovatele rozvodné sítě National Grid a francouzského vlastníka a provozovatele sítě Réseau de Transport d’Electricité (RTE) zakázku v hodnotě přibližně 270 milionů EUR na dodávku zásadní technologie HVDC (měnírna HVDC), která pomůže propojit elektrické sítě Francie a Velké Británie.

Ve francouzských horách vznikla zelená škola

V roce 1960 byla ve francouzský horách postavena střední škola Jean Moulin. Nicméně v průběhu let se začala stará budova rozpadat kvůli zanedbávání a nepříznivému počasí, a tak se město rozhodlo, že poškozenou strukturu nechá zrekonstruovat. Oslovilo architektonickou firmu Duncan Lewis Scape, která udržela školu úzce spjatou s přírodou prostřednictvím řadového odstupňování lesních balkónů.

Francouzská Polynésie právě odhalila plány na vybudování prvního plovoucího města

Jestliže budou hladiny oceánů i nadále stoupat současným tempem, Francouzská Polynésie by mohla přijít až o dvě třetiny svého území. Z tohoto důvodu tamní vláda rozhodla, že je čas navrhnout projekt na skutečné plovoucí město, kam by přesunula své občany.

Francie jako první na světě otevírá solární silnici

Francouzský ministr životního prostředí Ségolène Royal otevřel jako první na světě solární silnici, přičemž jeden kilometr této silnice je pokrytý 2 880 solárními panely. Vozovka v obci Tourouvre-au-Perche je navržena tak, aby produkovala dostatečné množství energie pro pouliční osvětlení.

Francie zakazuje používání plastového nádobí, talířů a pohárů

Francie se snaží zajistit ekologické vědomí, a tak se stala první ekologickou zemí s novým zákonem zakazujícím používání plastových příborů, kelímků, talířů a plastikových sáčků. Zákon, který nedávno vstoupil v platnost, navrhla strana „Europe Ecologie-Greens“ jako součást energetického přechodu k zelenému růstu.

Skvělý marketingový tah: Anti-LEGO pantofle vás zbaví kruté bolesti

O tuhle novinku jsme vás prostě nemohli ochudit. Anti-LEGO pantofle byly sice vyrobeny už v listopadu jako dobrá předvánoční kampaň, ale zaznamenali jsme, že se nyní opět virálně šíří internetem. Mnozí lidé o nich ještě vůbec neslyšeli a to musíme napravit.

OBRAZEM: Londýnský umělec proměnil nejznámější památky pomocí kousku papíru

Londýnský 28-letý umělec Rich McCor pracuje pro kreativní agenturu, která k práci nepotřebuje nic víc, než jen nůžky a kousek papíru. V současné době na internetu kolují fotografie, které zobrazují, jak vylepšil pomocí kousku papíru nejznámější památky z různých měst.

Paříž není jedinou světovou krizí. Facebooku, vzbuď se!

V pátek se Paříž stala terčem atentátního útoku a sociální síť Facebook na krvavé útoky reagovala vydáním filtru s francouzskou vlajkou. Prostřednictvím filtru se na vaši profilovou fotku přidá průhledná francouzská vlajka, čímž mají uživatelé vyjádřit podporu útoku. Ihned se objevily dva druhy názorů.

Mezinárodní výzkum Oxfordské univerzity ukázal, že zprávy přes sociální síť Facebook sleduje pouze 44 % Čechů, přes Twitter jen 3 % Čechů

Z mezinárodního výzkumu Oxfordské Univerzity Reuters Institute of Journalism vyplývá fakt, že zprávy přes sociální síť Facebook sleduje pouze 44 % Čechů a přes Twitter 3 % Čechů. Češi pro sledování zpráv preferují stále televize.

Francouzský manažer dostával £3,500 za 12 let prázdnin doma a stěžuje si

Pro někoho je práce pouhý zdroj obživy, pro dalšího nutné zlo a pro třetího zábava s finančním bonusem. Francouzský manažer dostával zaplaceno £3,500 měsíčně za možnost zůstat 12 let v poklidu domova. Nyní se rozhodl o žalobu za náhradu škody.

Francouzský Google vám na Twitteru umožní procházku Paříží

Jak jsme si v poslední době několikrát ukázali, Twitter je skvělou sociální sítí pro různé kampaně. Jmenujme například tweetující výmoly v Panamě, o kterých jsme psali minulý týden. Francouzskému Googlu se začátkem června podařilo ukázat, že je Twitter skvělou platformou pro kreativní činnost.

Vzal 4600 zaměstnanců na dovolenou a zapsal se do Guinessovy knihy rekordů

CEO čínské společnosti Tiens Group se rozhodl oslavit 20. výročí firmy ve velkém stylu. Celkem 6400 zaměstnancům totiž zaplatil dovolenou ve Francii. Zaměstnanci tak dostali od svého šéfa Li Jinyuana dárek, na který nikdy nezapomenou. Obsadili 4 760 pokojů, utratili cca 33 milionů EUR a zapsali se do Guinessovy knihy rekordů.

INZERCE: Lyžujte na dlouhých sjezdovkách bez dlouhých front

Jasně, je teprve září, ale program na zimu je potřeba začít plánovat včas. Ví to všichni. Jistě jste si všimli, že i v supermarketech již začínají nabízet vánoční a mikulášské zboží. To tedy nepochybně značí i to, že byste měli začít přemýšlet o své zimní dovolené.

Lucie Dvořáková z blogu Chez Lucie: Vše to začalo v kuchyni u notebooku zaprášeného moukou

Někteří si hodují v jezení jídla, někdo naopak v psaní o něm. Přesným příkladem je česká foodblogerka, která na svém blogu zveřejňuje ty nejlepší a nejchutnější recepty, které opravdu stojí za to! Řeč je o Chez Lucii nebo-li Lucii Dvořákové, milovnici dobrého jídla a věrné bloggerce srdcem i duší.

Ve Francii si po šesté večer nesmí psát pracovní emaily

Odborové hnutí ve Francii minulý týden definitivně prosadilo pravidlo, že se po šesté hodině večer již nesmí posílat pracovní emaily. Zaměstnanci by v tento čas měli dokonce i vypnout pracovní telefony. Ocenili byste takové pravidlo i u nás? Pokud jste toho názoru, že ano, ještě chvíli vyčkejte. Ono to totiž asi nebude až zas tak horké.

Nahoru