Štítek: Fotografové

Zbyněk Buřival - profilové foto

Zbyněk Buřival: Nejvíc mi vydělala fotka limetky, její současný výdělek bude okolo $1500

Fotí. Dělá retuše. Své výtvory pak upravuje a prodává ve fotobankách. Provozuje weby, které (jak jinak) tvoří hlavně fotografie z oblasti geologie. Celý jeho život se tak nějak točí kolem obrázků. To je basti alias Zbyněk Buřival.

Fascinující snímky: Dobrodružství maličkých lidí ve světě jídla

Většina z nás ztratí ty divoké dětské představy, když vyroste. Ale to není případ Akika Idy a Pierra Javelle. Tito dva profesionální fotografové jídla si již od roku 2002 hrají se sérií fotografií s názvem Minimiam („miam“ je francouzský výraz pro „mňam“). V těchto sériích si miniaturní lidé žijí svůj život ve světě obrovského jídla.

11 snímků: Fotoreportér, který zemřel v akci

Osmnáctiletý fotoreportér Molhem Barakat byl zabit 20. prosince loňského roku. Ztráta takového mladého života je trochu vyrovnávána tím, že aspoň zemřel během toho, co ho bavilo – během fotografování.

Jaké by to bylo mít noviny bez fotek?

Francouzské noviny Libération chtějí upozornit na to, jak důležití jsou fotografové. V dnešní době totiž fotografové pracující pro noviny ztrácejí práci, protože jsou nahrazováni žurnalisty, kteří při psaní článku použijí svůj iPhone a tím je záležitost fotek vyřešená. Redaktoři Libération však v jednom vydání odstranili veškeré fotografie, aby vyjádřili svou podporu skutečným profesionálním fotografům.

Nahoru