Štítek: Fotografování

Jak dostat svou fotku z Instagramu do muzea moderního umění

Známý malíř, grafik a filmový tvůrce Andy Warhol s oblibou říkal, že v budoucnu zažije každý svých 15 minut slávy. I díky Instagramu je to v dnešní době skutečně možné.

Na Instagramu se konečně dají přibližovat fotky i videa

Instagram posledního půl roku představuje jednu novinku za druhou a teď přichází další, kterou uživatelé určitě ocení. Fotky na něm se nově dají přibližovat, což doposud nebylo možné.

Šátek, který pokazí záběr focený s bleskem

Celebrity nemohou otevřít ani dveře, aniž by nebyli v záři blesku z fotoaparátů. Všudypřítomní novináři a fotografové výrazně narušují soukromí slavných osob. Ale s tímto speciálním paparazzi šátkem budou mít hvězdy život mnohem jednodušší. Alespoň co se nátlaku médií týče.

Polaroid: Láska na dlouhé věky

Snad každý z nás si vybavuje, jak vypadá instantní fotografie z toho známého foťáčku jménem Polaroid. Fotky s bílým rámečkem a širokým bílým pruhem dole v nás vyvolávají nostalgii, připomínají doby dávno minulé. To však nemusí být tak úplně pravda, protože za prvé jsou tyhle rámečky jako filtr v každé druhé aplikaci na úpravu fotek a za druhé se Polaroid ještě stále používá.

OBRAZEM: Jak vytvořit na fotografiích rozostřené pozadí pomocí hliníkové fólie?

Představujeme vám unikátní fotografickou techniku od Laya Gerlock, která se nazývá El Bokeh Wall. K estetickému rozostřenému pozadí zde slouží pomuchlaná hliníková fólie. K dosažení této techniky budete potřebovat fotoaparát a velký světelný objektiv, papír, nůžky, barevnou fólii a pásku.

Vnuk proměnil alespoň na jeden den svého 85letého dědečka na módní ikonu

Ačkoliv v módním světě působí především mladší část populace, 85letý dědeček z Číny vás přesvědčí, že se člověk může stát módní ikonou v jakémkoliv věku. Za proměnou stařečka stojí jeho vnuk, který působí na sociální síti Weibo pod přezdívkou XiaoJeJieXi. Svého dědečka oblékl do různých módních kousků, barevného obleku a nechyběl ani plstěný klobouk.

Kalifornský soud zamítl opičákovi Naruto autorská práva na jeho selfie

Je to asi 5 let zpátky, co se fotograf David Slater vydal na cestu do Indonésie, konkrétně na ostrov Sulawesi, aby zachytil život makaků chocholatých. Ve chvíli kdy nechal fotoaparát položený bokem, přišel zvědavý opičák Naruto a položený fotoaparát mu sebral. Spolu s ostatními členy si s ním začal hrát a v jednu chvíli se mu povedlo pořídit vlastní selfie, která se stala ve světě velmi populární.

Studentka zachytila tváře lidí poté, co jim řekla, že jsou krásní

Jak byste zareagovali, kdyby vám někdo na ulici řekl, že jste krásná/krásný? Osmnáctiletá dívka Shea Glover je studentkou střední školy v Chicagu. Provedla sociální experiment, při němž fotila své spolužáky, učitele a členy fakulty.

Selfie už jsou out, muži fotí ballfie

Ano, je to přesně to, co si myslíte. Muži po celém světě si teď fotí koule. Podmínkou je, že je musíte vyblejsknout před nějakou krásnou scenérií. Takže pamatujte na to, až jednou narazíte na dechberoucí pohled, stáhněte kalhoty a foťte.

Pětiletý fotograf má už 144 000 sledujících na Instagramu

Fotograf National Geographic – Aaron Huey – vyrazil v roce 2014 na cestu kolem West Coast. Vzal s sebou svého tehdy čtyřletého syna, s nímž chtěl sdílet zábavu. Koupil mu fotoaparát a byl neuvěřitelně nadšený, když ve svém synovi viděl potenciál.

Znáte nejlajkovanější fotku Instagramu?

Určitě ano. Vsadíme se, že jste ji už někde viděli. Možná to nebylo na Instagramu, ale na Facebooku, We Heart It, Tumlbru, Twitteru či jiné sociální síti. Je tak známá, že vás snad nemohla minout. Olajkovala ji desetina všech uživatelů Instagramu.

Obyčejná selfíčka už jsou out. Australané přišli s giga selfie

Na to, že máme na selfie moc krátké ruce, už jsme přišli. Ale co když je vám krátká i selfie tyč? Můžete se chtít vyfotit s kamarády nebo zachytit i své okolí. A pro takové případy přišli v Austrálii s giga selfie.

Tisková zpráva: #P8NocniSvet – Startuje projekt zaměřený na focení chytrými telefony. Součástí jsou velká soutěž a závěrečná vernisáž.

Praha, 16. července 2015: V ČR a na Slovensku byl spuštěn fotografický projekt #P8NocniSvet, jehož cílem je prověřit kvalitu fotografií pořízených chytrými mobilními telefony. Hlavními součástmi projektu jsou soutěž pro širokou…

Tomáš Čupr má nyní ještě větší podíl v Rohlik.cz! A co konkurence?

Zakladatel populárního Slevomatu a Dámejídlo Tomáš Čupr nyní vkládá velké naděje do projektu, který byl spuštěn minulý rok na adrese Rohlik.cz. Jedná se o online supermarket, kde můžete pořídit potraviny…

OBRAZEM: Firma Oreo ukazuje, jak udělat pořádně chytlavou reklamní kampaň!

V dnešní době, kdy na inzerci narážíme doslova na každém kroku, je velmi těžké pro tvůrce reklam udělat takovou, která zaujme a přinese sebou i kýžený efekt. Lidé jsou již…

Jak skrýt na Instagramu filtry, které nepoužíváte

Většina vášnivých Instagramerů stejně nikdy nepoužila všechny filtry, které jsou k dispozici, protože co si budeme povídat… I když se filtry s aktualizacemi mění, přibývají a ubývají, stále jsou tam takové, které zvládnou spolehlivě zkazit každou fotku. Co tedy s nimi?

Nahoru